Karty graficzne

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

przeczytasz w 2 min.

Testowana karta Zotaca zalicza się do najwyższej serii tego producenta - AMP Extreme. Mamy więcej tutaj solidnie podbity zegar rdzenia, półpasywny, wydajny system chłodzenia oraz oczywiście podświetlenie LED. Dodatkowo producent udziela na ten model 5-letnią gwarancję (2 standardowo i dodatkowe 3 po rejestracji online).

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

  • 3x DisplayPort
  • HDMI
  • DVI
  • 8+8-pinowe zasilania

Układ złącz jest typowy w tej klasie sprzętu. Producent oddaje nam do dyspozcji trzy wyjścia DisplayPort, jedno HDMI oraz DVI. Trudno przypuszczać, że ktoś będzie potrzebował więcej, choć w specyficznych sytuacjach dodatkowe złącze HDMI mogłoby być przydatne.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

Jeśli chodzi o konkstrukcję to karta Zotac jest prawdziwym olbrzymem. Największą (najdłuższą) konstrukcją opartą na układzie GTX 1080 Ti jaką do tej pory mieliśmy w naszych rękach. I choć nie stanowi to raczej większego problemu, wszak karta zdecydowanie nie jest przeznaczona do małych komputerów to zawsze warto się upewnić, że dysponujemy odpowiednią ilością wolnej przestrzeni.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

Podobnie jak praktycznie wszystkie konstrukcje oparte na tym układzie, karta Zotaca zajmuje ponad dwa sloty w obudowie - efektywnie więc trzy. Rodzi to pewne problemy z odprowadzeniem ciepła gdyby ktoś zdecydował się zbudować system w oparciu o dwie takie konkstrukcje, ale trudno uznać to za jakąś większa wadę, szczególnie dziś kiedy to Nvidia jak i użytkownicy powoli rezygnują z SLI.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

Testowana karta jak na przedstawiciela topowej serii przystało została wyposażona w wzmacniający, stylowy backplate. Można rzecz standard w tej klasie sprzętu, ale w odróżnieniu od innych producentów Zotac nie umieścił tutaj jakiegoś wymyślnego podświetlanego loga znanego z produków MSI czy Gigabyte'a.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

System chłodzenia w testowanym modelu do złudzenia przypomina ten zastosowany w topowych kartach Zotaca z poprzedniej generacji. Nie jest to oczywiście nic złego, mając na uwadze, że nadal sprawdza się on bardzo dobrze. Jest relatywnie cichy pod obciążeniem (40 dB(A)), a w spoczynku wentylatory włączaja się w momencie kiedy temperatura rdzenia osiągnie 60 stopni.

Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP EXTREME

Całościowo konstrukcję karty Zotac GeForce GTX 1080 Ti AMP Extreme oceniamy wysoko. Wszystkie elementy zostały dobrze spasowane, a system chłodzenia bez większego problemu radzi sobie z nawet tak wymagającym układem jak GTX 1080 Ti.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login