Avatar użytkownika Łukasz

Luiso

data dołączenia:

Moje komentarze (445)

  • Avatar użytkownika Luiso
   Luiso
   To dla odmiany oddam nieco krytyczny głos :-) Dla mnie minimalizm w przypadku konsoli do grania akurat nie jest zaletą. Designy mieszkań i prostota rodem ze Szwecji również do mnie nie przemawia jako argument w projektowaniu konsoli. XSS to taki nieco większy Connect Box od UPC. Klocek też może być ciekawy - wg mnie jeden z najlepszych designów tego miało ps2 (również slim)
   • Avatar użytkownika Luiso
    Luiso
    @kitamo to w takim razie nie wygląda to źle. (Fajnie , że dowiedziałem się czegoś nowego).
    choć zastanawiam się czy można porównywać wydajność nowych konsol do np. nowych kart zielonych gdyż tam różnica w tflopach jest ogromna.
    Czy błędnym stwierdzeniem byłoby, ze dobrze dobrane komponenty w pc z rtx3070 mogą być 2 x bardziej wydajne niż ps5 ??? (zakładam, ze karty zielonych będą korzystać z nowych "ficzerów' gdyż takie zapewnienia już padły.
    • Avatar użytkownika Luiso
     Luiso
     trochę zdziwiony jestem. Reklamują jako next gena a wydają konsolę o wydajności ps4 pro. Dla mnie nieporozumienie.
     Co do ceny ps5 to mam obawy, że wystartują ze zbyt wysoką ceną jak na możliwości tego pudełka.
     Nawet 499zielonych za teoretycznie mocniejszego XSX nie wydaje się już tak atrakcyjne po zapowiedzi kart od zielonych (czyt. rtx3070) a w kolejce czeka 3060.
     -2
     • Avatar użytkownika Luiso
      Luiso
      Wnioskuje o dodanie Predator Hunting Ground...istna tragedia.
      • Avatar użytkownika Luiso
       Luiso
       @endogie zgadzam się z wieloma twoimi argumentami gdyż są to po prostu fakty. Zwracam uwagę jedynie na jedną kwestię. Sony raczej nie wypuściło HZD, DS, i za chwile Bloodborne aby zarobić kokosy na rynku gier PC. Raczej był to sprytny dobrze przemyślany ruch i nie wykluczone, że jednorazowy lub przynajmniej jedyny taki na kilka dobrych lat. To nie przypadek, że zdecydowali się wydać na PC gry pod koniec życia obecnej generacji. Dzięki temu maja wielką szansę zdobyć nowych odbiorców, którzy zdecydują się na zakup konsoli innej niż PC czyli PS5. Sam mam dwóch kolegów, którzy po ograniu właśnie HZD zarzekają się, że kupująPs5 na premierę. (O tyle ciekawe , że żaden z nich nigdy nie miał jakiejkolwiek stacjonarnej konsoli).
       • Avatar użytkownika Luiso
        Luiso
        @bullseye nie zgodzę się. Bardzo dużo grałem w Wieśka na pc i konsoli. Wersja z ps4 jest dobrze dopracowana pod warunkiem, że mówimy o ostatnim patchu. Wcześniej były spore dropy. Co do detali to bardzo dokładnie DF testowało i jest to mix mid-high. Nie było mi dane zagrać w wersję X O X.
        (Inna sprawa, że TV z dobrą matrycą to w przypadku konsoli jeszcze ważniejsza kwestia niż monitor dla pc).
        • Avatar użytkownika Luiso
         Luiso
         @LuckyNumber888 Dziwna sprawa. Najpierw koleś pisze że to hybryda RDNA 1 i 2 a potem prostuje, że to pełne RDNA2 z dodatkowymi ficzerami i mówi , że przez zmęczenie wcześniej tak napisał. I o co tu chodzi. Dla mnie facet kręci i uważam, że Sony wie , że wydaje za słabą konsolę. Wiadomo, że japończycy mają trochę inną taktykę i charakter niż Amerykanie i zapewne Sony uważa , że grami się obroni. Moim zdaniem po premierze PS5 mogą od razu rozpocząć prace nad PS5 pro.
         • Avatar użytkownika Luiso
          Luiso
          @kitamo mam bliskiego kolegę, z którym się spotykam dość regularnie. Koleś pracuje w polskim dużym studio co produkuje i wydaje gry na pc, ps4 i xboxa one. 2-3 tygodnie temu poruszałem z nim ten temat przy okazji innego. Podobno marże dla Sony i Ms nie są stałe jak tu wszyscy piszą, ale wiem, że mogą przekraczać 30%. Nie dopytałem , ale wnioskuje , ze mogą również wynosić poniżej 30%.
          • Avatar użytkownika Luiso
           Luiso
           Nie jest to wielki problem dla ludzi co dużo grają. Inwestujesz w jedną dwie gry na początku i potem po przejściu odsprzedajesz z małą stratą. Do tej pory ceny nowych gier na obecnej generacji trzymają niezłe ceny nawet do 2 miesięcy po premierze. Osoby, które nie mogą poświęcić odpowiednio dużo czasu na granie niestety bardziej odczują podwyżki. Nowe gry można też wymieniać za 30-35 zł.
           • Avatar użytkownika Luiso
            Luiso
            @rlistek testy powinny być z gier i aplikacji, ale gier jest za mało. 8-10 i już by to dawało lepszy obraz. p.s. szkoda, że brak takiego r5 2600 lub 1600Af w porównaniu skoro r5 3600 jest naturalnym ich upgradem. (To, że 3300x ma zbliżona wydajność nic nie zmienia).
            • Avatar użytkownika Luiso
             Luiso
             @Paweł Maziarz Rozumiem z perspektywy prowadzenia firmy. Zapewne najlepsze staty generują użytkownicy komórkowi czytający , krótkie newsy, zapowiedzi. Jednak takie newsy może publikować każdy portal. Mam sporo lat na karku i jestem od dawna czytelnikiem b.pl. Myślę, że byłoby Was stać na to aby chociaż raz na rok przy okazji ważniejszej premiery procesorów lub kart graficznych pokusić się o stworzenie rozbudowanego testu 'w starym stylu'. Właśnie teraz tym bardziej gdy laba spotkal taki los. Nawet gdyby to miała być taka 'lojalnościowka'. W obecnej formie benchmark idzie w kierunku onetu. Testy może mają mniej odbiorców , ale wydaje mi się , że mają więcej komentarzy. Chociaż to pewnie jest dla Was mało istotne.
             • Avatar użytkownika Luiso
              Luiso
              ale mi nakręcili apetyt na bloodborna w 60FPS. Serio aż rok trzeba czekać?
              • Avatar użytkownika Luiso
               Luiso
               @kitamo że jak nie potrzebne... kitamo osobiście całe wieki na takie smaczki czekałem. W dzisiejszych grach brakuje właśnie realizmu. Co do samej gry to daje prawdziwą przyjemność na wyższym poziomie trudności. Wielkim plusem jest to, że gra jest regrywalna.