Avatar użytkownika Rafał

rbialo

data dołączenia:

Moje komentarze (69)

  • Avatar użytkownika rbialo
   rbialo
   @Radical Wiesz, ja nawet rozumiem początkowe rozczarowanie czy frustrację tych, którzy nastwaili się (= hype train) na to że gra będzie inna. Czego nie rozumiem, to że trwa ona tyle czasu.
   Są gry które mi się nie podobały, napisałem im negatwyną reckę może gdzieś na forum zapytany wspomniałem o tym raz i poszedłem w swoją stronę. Po co mam tracić energię na coś co mi się nie podoba?
   Hate'erzy CP2077 poświęcają niepropocjonalnie dużo enrgii na swój hate. Tak bardzo dużo tej energii, że pojawiają się pytania: a) czy to na pewno hate, czy może zawiedzina miłość? b) a może to żadne z tych uczuć tylko zwykły biznes - ktoś płaci by hate'ował ktoś?

   A co oceny samej gry, jej kompletnści i jakości to... de gustibus non disputantum (czy jak to tam się pisze). Mnie się podoba ponad przeciętnie i czuję po 3 razie będzie jeszcze 4.
   • Avatar użytkownika rbialo
    rbialo
    A tam drugie podejście... 250 godzin właśnie pykło podczas podejścia nr 3 i wciąż znajduję nowe smaczki.

    I powiem też, że już mnie nawet ten internetowy "hate train" tak nie rusza jak dwa tygodnie temu. Niech sobie banda troli pisze co chce - sami sobie odbierają fun z gry. A jak ktoś jest tak głupi by im wierzyć bez zagrania samemu to już jego problem.
    • Avatar użytkownika rbialo
     rbialo
     Zróbcie test SSD na procesie aktualizacji CP2077. U mnie dochodzi do 57% a potem wykorzystanie dysku skacze na 100% i transfery spadają do jednocyfrowych wartości. Chętnie się dowiem czy to moja sztuka tak ma czy na każdym jest tak samo.
     • Avatar użytkownika rbialo
      rbialo
      122400.
      Ale to tylko teoretyczie, bo co 0,7 sekundy trzbea by nową wkładać do stacji :D
      • Avatar użytkownika rbialo
       rbialo
       Mam teraz wariant za 43 zł i choć go realnie nie wykorzystuję to tak długo jak będzie poniżej 50 to nie będę się przejmował.
       • Avatar użytkownika rbialo
        rbialo
        Nie powiem, wygląda to ładnie, ale z tych filmów wyłania się gameplay trochę pustawy. Coś jakby platformówka w 3d - biegnij i skacz robiąc uniki i atakując w określoncyh momentach. Ktoś juz grał i może powiedziec czy da się to zagrać bardziej taktycznie czy to kolejna gra typowo arcade-owa?
        • Avatar użytkownika rbialo
         rbialo
         Dużo zależy od tego na czym i kedy się ogląda. Pierwszy raz oglądałem wieczorem i 2 mi się podabała najbardziej, jednak drugi raz rano i na "niewygrzanym" monitorze już tak ładnie nie wyglądała.
         • Avatar użytkownika rbialo
          rbialo
          Porterety ignoruję bo nie robię takich zdjęć, więc jak dla mnie to 2 (na dzień) i 1 (na noc), ewentualnie jeszcze 3 (do wnętrz). Niestety żaden nie jest uniwersalny ani tak dobry jak normalny aparat fotograficzny. Ale jakbym miał zabrac na wakacje "for fun" to chyba najbardziej 2, bo zdjęć w plenerze robię najwięcej.
          • Avatar użytkownika rbialo
           rbialo
           @KENJI512
           Poświęce L4 przy złamaniu nogi (przez ponad 40 lat życia - ani razu) na rzeczy braku potrzeby dojadu do pracy (przez ponad 20 lat pracy zawodowej po ok 2h/dzień w obe strony).

           I nie jestem jakimś rekordzistą - inni jeżdzą dłużej. Przyjmując bardzo ostrożne szacunki 200 dni roboczych w roku i tak oszczędzam jakieś 8000 godzin! Prawie 1 rok kalendarzowy na bezproduktywne dojazdy do pracy!

           A tu jeszcze znika stres bo korki, dłuższy sen, zdrowsze jedzenie i różne inne drobne korzyści (np. krótkie przerwy w ciągu dnia pozwalają ogarnąć jakieś obowiązki domowe - pranie, zmywanie, itp, które normalnie musiałbym zrobić po powrocie z pracy!

           Po tym krókim (od marca) eksperymencie ja jestem już przekonany - minimum 80% pracy zdalnej, a do biura tylko w wyjątkowych sytuacjach.
           • Avatar użytkownika rbialo
            rbialo
            Nigdy nie miałem iPhona bo uważam, że jest za drogi tylko dlatego że to iPhone i albo kupisz albo spadaj - mogę nie pochwalać ale rozumiem. A Google Pixel? Za chwilę rynek zaleje 50 klonów praei takich samych tylko tańszych.
            Tymczasem między tym Pixelem i iPhonem jest tylko 12,5% różnicy w cenie! Parafrazując znane powiedzenie - skoro nie widać różnicy to po co udawać, że się coś oszczędza?
            • Avatar użytkownika rbialo
             rbialo
             Ładny marketing, ale w starciu z faktami leży.
             A fakty są takie że "desktopowy" office jest wyceniony na ponad dwa lata abonamentu na wersję online. Naturalnym pytaniem jest więc: skoro ten online jest o wiele lepszy niż desktop, to czemu nie widać tej różnicy w cenie?
             A nawet można by pójść dalej: skoro online jest taki wspaniały i pełny przydatnych funkcji, to czemu desktop "word+excel" nie może być za darmo z opcją dokupienie onlineowych funkcji?

             Także nice try Microsoft, ale czas wrócić za biurko i wymyślić inną narrację.
             • Avatar użytkownika rbialo
              rbialo
              Osoba która wymyśliła "frosted glass" powinna zostać pozbawiona prawa do wykonywania zawodu projektanta UI. Tragiczny UX sprawiający wrażenie utraty ostrości, jakby coś się nie do końca załadowało albo coś się stało z oczami użytkownka. Zamiast skupiać uwagę - rozprasza. A wystarczyłoby użyć black-white mode dla elementów nieistotnych i efekt byłby 100 razy lepszy.

              Ale poza tym jest ok.
              Co w sumie nie dziwi, bo cały hejt na win10 wynika, ze tego że UI jest pod dotyk, a nie na desktopy. Ok, połowa hejtu, bo druga za szpiegowanie. Ale, jak pokazały komentarze pod artykułami o Xiaomi, na to co raz mniej osób zwraca uwagę.