• benchmark.pl
 • Gry
 • BodyCam przeraża realizmem. Premiera nowej strzelanki na Steamie
Gry

BodyCam przeraża realizmem. Premiera nowej strzelanki na Steamie

przeczytasz w 1 min.

To jedna z ciekawszych premier na platformie Steam w ostatnim czasie. Realistyczna strzelanka BodyCam debiutuje w programie wczesnego dostępu. Jak radzi sobie gra stworzona przez dwóch francuskich deweloperów w wieku 17 i 20 lat?

Dzieło francuskiego studia Reissad, rzeczone BodyCam, to jedna z tych gier, która ociera się o realizm za sprawą swojej oprawy audiowizualnej. Niezależni deweloperzy postanowili wycisnąć tyle, ile się da z silnika Unreal Engine 5 i stworzyć pierwszoosobową strzelankę, którą można pomylić z rzeczywistością.

Premiera BodyCam na Steamie

Za nami premiera BodyCam we wczesnym dostępie na platformie Steam. Jak gracze oceniają intrygujące dzieło? Oceny są “mieszane”. Aktualnie BodyCam ma ponad 5100 recenzji, co swoją drogą świadczy o olbrzymim zainteresowaniu, wszak BodyCam zadebiutowało 8 czerwca.

67 proc. spośród wszystkich recenzji to te o pozytywnym charakterze. Nie jest to więc tragiczna premiera, ale gracze często narzekają na problemy natury technicznej. Sami twórcy wiedzą, że optymalizację można - a nawet trzeba - poprawić. Zostało to uwzględnione w roadmapie na 2024 r.

Gry podobne do BodyCam

Warto podkreślić raz jeszcze, że BodyCam debiutuje w programie wczesnego dostępu, co w praktyce oznacza długą drogę rozwoju - zupełnie jak w przypadku polskiej gry Manor Lords.

BodyCam roadmap 2024

Jeśli BodyCam przypadło ci do gustu, to warto sprawdzić podobne tytuły: Ready or Not, Gray Zone Warfare, czy wreszcie Unrecord - grę tak realistyczną, że twórca musiał udowadniać wszystkim, iż jego projekt to nie "fejk".

Źródło: Steam

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SerialNr
  3
  I ma "mieszane" reakcje na Steam, bo ta gra to gówno, które poza grafiką nie oferuje nic więcej. Drewniany gameplay jak z 2005roku.
  • avatar
   Dragonik
   2
   Realistyczna? nieee spokojnie można rozróżnić, że to gra
   • avatar
    holdmybeerandwatch
    1
    Przecież na pierwszy rzut oka widać że to gra? W imię czego okłamujecie czytelników fałszywymi informacjami. Tak tylko pytam, bo żaden z was nie napiszę.
    • avatar
     rbialo
     0
     Z filmiku to wygląda jak Counter Strike, tylko zoptymalizowany na wygląd na nie działanie na starych maszynach. Warto obserwować jak się rozwinie
     • avatar
      PeetBoss
      0
      Czy mi się wydaje czy widziałem cheata autoaim namierzającego już na wroga :/ Bo gość nawet nie namierzał (celował) a trafiał 1:37