Avatar użytkownika

data dołączenia:

Moje komentarze (149)

  • Avatar użytkownika tomto
   tomto
   "może okazać się on jeszcze nieco mniejszy niż iPhone SE" autor celowo wprowadza w błąd, bo oczywiście chodzi o iphone se 2020.
   Czekam tylko jak jakiś producent zrobi smartfona z ekranem 4,5 cala max 720p wypełniającym przód w 90%, procesorem klasy snapdragon 6xx z 3-4GB DDR4 w cenie 700-800 zł i będą się one sprzedawały na pniu ...
   -5
   • Avatar użytkownika tomto
    tomto
    @SuperTurboUser Też polecam LOS. Niestety mam mieszane uczucia np. co do trybu panoramy w kamerze w tel Moto X (2014). Tworzenie zdjęcia trwa w nieskończoność albo tel się zawiesza. Poza tym rzeczywiście super, tel dostaje drugie życie. Problemem jest według mnie zamulanie dodatkami googleplay. Nie wiem dlaczego, ale wielkość tego dodatku rośnie w zastraszającym tempie.

    Teraz używam iphone se, ze względu na wielkość. Zdjęcia super, panorama też, ale niestety 32 GB to w iphone za mało i niestety optymalizacja zajętości pamięci flash stoi na bardzo słabym poziomie ... Na androidzie miałem 16 GB i w zasadzie byłem w stanie mieć na nim to samo co na iphone z 32GB. Iphone coś sobie zapisuje w pamięci i nie mam na to wpływy, chyba że usunę aplikację i zainstaluję ją na nowo.
    • Avatar użytkownika tomto
     tomto
     @Tomasz Duda Spójność polega na tym, że jak kupisz jedną rzecz tej firmy, to zawsze będziesz mieć problemy z podłączeniem urządzenia inne firmy ...
     Znajomy nie może zrobić porządku w telefonie i brakuje mu miejsca, tłumaczył dlaczego ale dla normalnego zjadacza chleba nie do ogarnięcia.
     Ja mam cały czas problem żeby coś wgrać na telefon, ale nie przez itunes, bo albo nie widzi tego jedna aplikacja albo inna.
     Z kolei dysk google zajmuje mi w telefonie 4 GB i nic tam nie ma, po usunięciu i zainstalowaniu zajmuje 100MB, ale znowu się "napełnia" jak coś zapisuję na telefonie z dysku google.
     Jak zgrywałem zdjęcie żeby je zmniejszyć i spakować to po wgraniu na telefon po pewnym czasie były w kilku miejscach i zajmowały 3x tyle co powinny.
     Ot taki spójny system ...
     Spójny żeby nie móc komfortowo współpracować z innymi urządzeniami.
     Jedyne co mnie trzyma przy iphone to szybkość działania i wielkość telefonu, a resztą jakoś sobie radzę ...
     I niech mi nikt nie mówi, że apple bardzo dobrze zarządza pamięcią, bo na androidzie z 16GB ogarniałem mniej więcej to co na iphone mając 32GB.
     • Avatar użytkownika tomto
      tomto
      @Wojciech Kulik Ok. Tylko potem jak szukasz słowa w wyszukiwarce, to nie znajduje go - niestety dla mnie to głupota, bo zamiana liter w nazwy własnej ze względu na pisownię jest bez sensu.
      Skrajny przypadek - nazwijmy coś "X" - w odmianie będzie "ksu" i wyszukiwarka czegoś takiego nie znajdzie, pomimo że właśnie o to chodzi.
      Pismo jest dla ludzi a nie odwrotnie, a w tym przypadku to sztuka dla sztuki ...
      Podobnie było ze zwrotami "pisze się" i "jest napisane", kiedyś nakazywali ten drugi, a teraz oba są poprawne.
      • Avatar użytkownika tomto
       tomto
       Autor zapomniał napisać, że nazwę konsoli zmienili ...
       Xboks :)
       A może powinno być Iksboks?
       -2
       • Avatar użytkownika tomto
        tomto
        @brovar Może dlatego, że archaiczność ma niewiele wspólnego z funkcjonalnością. Dla mnie interfejs office 2000 był znaczenie lepszy niż office 2007, a używanie skrótów klawiszowych to już tragedie, nie mówiąc o tym, że każda kolejna wersja office przynosi zmiany skrótów i nie da się ich używać na kompach z różnymi wersjami office.
        • Avatar użytkownika tomto
         tomto
         @develoop Ja nie narzekam, a po wymianie nowa bateria działa wyraźnie lepiej. Oryginalna miała 89% i potrafiła podczas nawigacji wyłączyć tel przy 40%.
         -1
         • Avatar użytkownika tomto
          tomto
          @Mordgird Jak samochód pali 8 l/100km to koszt paliwa na dystansie 500 tys. km wynosi 200 tys. zł, prądu znacznie mniej, chyba że ładujesz szybko na mieści, to koszt jest podobny. Koszt podobnej klasy samochodu to ok. 100 zł, więc po ok. 500 tys. km bilans wychodzi na zero - jaki w tym interes?
          A zwrot vat jest od całej wartości auta?
          A co do leafa, to nie wiem jak w mk3, ale w mk2 aku potrafią wytrzymać 100 tys. km i kupować aku za 26 tys zł po takim przebiegu to raczej kiepski interes.
          • Avatar użytkownika tomto
           tomto
           Żałosne - żebym musiał klikać po każdej 30s reklamie, jak reklam jest 5 min to się naklikam ...
           A po 5 min filmu - załóż konto i oglądaj bez limitu - no to darmowa, czy trzeba założyć konto?
           • Avatar użytkownika tomto
            tomto
            A co z odzyskiwaniem energii przy hamowaniu, albo zjeździe z górki? Znowu o tym zapomnieli?
            • Avatar użytkownika tomto
             tomto
             Low-band 5G 600 - 700 MHz
             Mid-band 5G 2.5-3.7 GHz,
             High-band 5G 25 - 39 GHz,
             Ciekawe na jakiej częstotliwości Play się rozbudowuje, bo jak nie jest to high-band, to niech się w nos ugryzą.
             Stosowanie innych częstotliwości w zasadzie nic nie daje, chyba że nikogo innego nie ma w akurat w zasięgu ...
             -1