Na topie

Będzie czwarta trylogia Star Wars - od Riana Johnsona

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Tematyka: Film Na Topie Star Wars

Disney potwierdził, że powstanie czwarta trylogia Gwiezdnych Wojen. Dziesiąty, jedenasty i dwunasty epizod Star Wars stworzy Rian Johnson.

Będzie czwarta trylogia Star Wars - od Riana Johnsona

A A

Za kilka tygodni na ekrany kin wejdzie ósmy epizod Gwiezdnych Wojen, a na rok 2019 zaplanowana została premiera części dziewiątej. Ta zdecydowanie nie będzie ostatnią, bo Disney zdążył już potwierdzić, że przygotowana zostanie kolejna, czwarta już trylogia Star Wars.

Scenarzystą i reżyserem tegorocznej odsłony (zatytułowanej Ostatni Jedi) jest Rian Johnson. Wygląda na to, że Disney jest bardzo zadowolony ze współpracy z Amerykaninem, bo to on ma dowodzić zespołem kreatywnym tworzącym dziesiąty, jedenasty i dwunasty film z cyklu Star Wars. 

„Praca z Rianem przy The Last Jedi była dla nas wszystkich przyjemnością. Jest bardzo kreatywny [i] stworzy coś fantastycznego niemal od zera na potrzeby nowej trylogii” – skomentowała Kathleen Kennedy, stojąca na czele firmy Lucasfilm.

Oczywiście na temat tej kolejnej trylogii nic na razie niewiele wiadomo. Nie znamy przecież nawet szczegółów części dziewiątej (poza tym, że stworzy ją J.J. Abrams odpowiedzialny także za Przebudzenie Mocy). „Niewiele” nie oznacza jednak, że nie wiemy nic.

Jak bowiem czytamy na oficjalnej stronie, czwarta trylogia będzie całkowicie oddzielona od historii rodziny Skywalkerów. Nie dziwi więc zapowiedź, że nowe filmy Johnsona „wprowadzą nowe postacie z dalekich zakątków galaktyki”. 

Fani Star Wars nie będą się zatem nudzić. Tym bardziej że w przyszłym roku do kin trafi poboczny film Solo. Gwiezdne Wojny - historie, a w 2020 roku możemy doczekać się premiery podobnego filmu, w którym głównym bohaterem będzie Obi-Wan Kenobi

Dodatkowo na 2019 rok zaplanowana została emisja nowego serialu telewizyjnego osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Szczegóły na temat tej produkcji pozostają jednak tajemnicą. 

Źródło: Quartz, Disney, Star Wars

Odsłon: 5335 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
 1. kropak
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-11-10 11:03

  To już prawie jak Moda na sukces :D

  Skomentuj

 2. Maxdamage
  Oceń komentarz:

  -5    

  Opublikowano: 2017-11-10 11:37

  Ostatniego nie oglądałem, nie obejrzę i 10 więcej, za stary na to jestem. Te fantasy w kosmosie to jednak coś dla nastolatków.

  Skomentuj

  1. Smuga
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-11-10 13:35

   Bzdura powtarzana przez ignorantów. Ilość fanów SW po 30 jest ZNACZNIE większa niż ilość tych poniżej. Kryzys jakiś przechodzisz? Jak w wieku 15 lat kiedy to się uważało, że "ja to się nie będę bawić bo jestem już dorosły!"?

   Skomentuj

   1. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2017-11-10 14:09

    Chodzi mi o to, że człowiek dorosły, też oczekuje jakiejś stymulacji umysłowej, zadania jakiegoś pytania natury filozoficznej, rozkimny nad wpływem technologii na życie, futuryzm...
    A takich rzeczy w SW nie ma, bo to fantasy w kosmosie, a nie science-fiction.

    Skomentuj

    1. Smuga
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2017-11-10 15:54

     Dobrze to ująłeś - FANTASY w kosmosie. To coś kompletnie innego niż Sci-Fi - tak innego jak Ogniem i Mieczem przy Władcy Pierścieni. Kto powiedział, że dorosły nie może czerpać przyjemności z fantasy? Za każdym razem ma łamać sobie głowę jakimiś filozoficznymi zagwozdkami i dumać nad głębokim na kilometr ukrytym sensem swojej marnej egzystencji bla bla bla? Wybacz, ale pitolisz jak typowy ignorant który przeszedł się na takiego Blade Runnera i nagle stwierdza, że pozjadał wszystkie rozumy, a taka plugawa rozrywka jest dobra dla umysłowego plebsu. Oświecę cie - NIE JEST TO POTRZEBNE. Raz ma się ochotę obejrzeć thriller psychologiczny, raz bezmózgą rozpierduchę a innym razem - "epicką" baśń w kosmosie która pomimo dość prostych schematów oraz archetypów postaci - rozbudza wyobraźnię. Następnym razem przemyśl swoje słowa zanim się nimi podzielisz, bo obnażasz swoją ignorancję.

     Skomentuj

    2. Zwis88
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2017-11-11 14:59

     Ale bredzisz człowieku, jak ja nie lubię takich przeintelektualizowanych pozerów, wszędzie tylko "filozoficzne uniesienia, głębszy sens, drugie dno", żłopanie kawki w prowincji z podobnymi sobie i upojne mlaskanie przed każdym dobranym słówkiem podczas dysput o sensie istnienia. Star Wars ble bo to prosta baśń dla plebsu, ja się spuszczam przy filmach Lyncha. Ludzie normalni naturalni i swobodni mają tak, że czasem chcą coś na rozkminę, czasem szukają ładnej i prostej opowieści o przyjaźni, zdradzie, żądzy władzy, miłości itp, tak samo z grami - czasem chce pograć w takiego crysis-a 3 i po prostu sobie postrzelać, a czasem lubię wrócić do planescape tormenta i czytać ściany tekstu oraz zastanawiać się nad głębszym sensem.

     Skomentuj

    3. rbialo
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-11-11 19:06

     Nie wiem czy troll czy po prostu nie oglądałeś nigdy Star Wars.

     Owszem, na powierzchni SW to lasery i kosmiczne fantasy, ale zdecydowanie bardziej wielopoziomowa opowieść.
     Począwszy od oczywistego klasycznego konfliktu dobra i zła, po przez różne aspekty konfliktów pokoleniowych i wpływu na otoczenie, aż po wątek polityczny, tak adekwatny do tego co się obecnie dzieje tak w Polsce jak i na świecie, że jeśli tego nie widzisz to na prawdę nie ma o czym pisać.

     Skomentuj

  2. Eternal1
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-11-10 13:53

   A co za różnica... w kosmosie z blasterami czy na koniach z łukami?
   Uniwersalne wartości są... uniwerslane i nie ograniczają się do jednej epoki.

   Skomentuj

  3. loccothan
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-11-13 13:59

   Kryzys przejdzie SW wróci ;)

   Skomentuj

 3. jaredj
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-11-10 12:13

  "czwarta trylogia będzie całkowicie oddzielona od historii rodziny Skywalkerów." - skoro tak to po co ten wprowadzający w błąd akapit o 10, 11 i 12 części? To coś pochodnego, coś osobnego, nie związanego z główną trylogią, to jak Rogue One.

  Skomentuj

 4. Dudi4Fr
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-10 12:41

  To było pewne że Disney wydoi ile się da z SW, widząc ile zarobił SW7 i RO.

  Skomentuj

  1. Eternal1
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-11-10 13:55

   Jeśli będą to robić na podobnym poziomie jak w Łotr 1, to trzymam za Nich kciuki.

   Skomentuj

    1. Renji
     Oceń komentarz:

     4    

     Opublikowano: 2017-11-10 16:32

     I tu się z tobą zgadzam, odniosłem takie same wrażenie

     Skomentuj

    2. musslik
     Oceń komentarz:

     -2    

     Opublikowano: 2017-11-10 18:58

     aj tam przesadzacie E1 to nic nie wniósł :)
     a całej marce może zrobić dobrze to, że w końcu Lucas przestanie grać ostatnie skrzypce z tego jego humorem który tylko on sam rozumie (Jar Jar Binks)

     Skomentuj

 5. pscager
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-11-10 18:53

  Jak będzie super to czemu nie.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!