Na topie

Prototypy DualShock 4 - tak mógł wyglądać pad do PS4

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Kontrolery do gier

Kategoria: Gry Sprzęt do gier Kontrolery do gier Tematyka: Na Topie Producenci: SONY

DualShock 4 mógł wyglądać nieco inaczej. Spójrzcie na kilka prototypowych kontrolerów do konsoli PlayStation 4.

  • Prototypy DualShock 4 - tak mógł wyglądać pad do PS4
A A

DualShock 4 to kontroler, który da się lubić. Firma Sony wykonała kawał dobrej roboty projektując pada do PlayStation 4 i teraz tej „robocie” możemy się przyjrzeć. W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać kilka spośród (niewykorzystanych – na szczęście!) prototypów.

Chcąc stworzyć najlepszy kontroler do swojej najnowszej konsoli, projektanci firmy Sony przygotowali ponad 20 prototypów. Nie brakowało eksperymentów, takich jak pad pozbawiony przycisków czy z panelem dotykowym umieszczonym z tyłu. W większości przypadków były to jednak wariacje na temat tego, co dobrze znamy.

DualShock 4 

(Co widać na powyższym zdjęciu) kilka prototypów kontrolera DualShock 4 pokazała niedawno japońska ekipa odpowiedzialna za grę Astro Bot: Rescue Mission, działająca pod skrzydłami Sony. Tutaj na przykład widzimy coś, co zdaje się nawiązywać do pada do Wii U:

DualShock 4 prototypy 1

Ten z kolei niewiele różni się od trzeciego DualShocka…

DualShock 4 prototypy 2

Tu coś niedobrego stało się z D-padem…

DualShock 4 prototypy 3

A tutaj gałki anlogowe przeskoczyły na górę.

DualShock 4 prototypy 4

Co myślicie o tych prototypach? Czy według was, któraś z tych konstrukcji sprawdziłaby się lepiej niż to, na co postawił sztab Sony? 

Źródło: MSPowerUser, VG247

Odsłon: 7351 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij

Kontrolery do gier w marketplace

  1. Blackshadow
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2019-04-06 22:24

    Szkoda że nie zdecydowali się na normalne rozmieszczenie analogów, takie jak w xboxie. Przez co ich pad nadal jest upośledzony.

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      8    

      Opublikowano: 2019-04-06 23:02

      A ja myślę na odwrót, to w xboxie pad jest nie normalny

      Skomentuj

      1. Blackshadow
        Oceń komentarz:

        -11    

        Opublikowano: 2019-04-07 00:40

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        Widocznie pad od ps4 oddziałuje na ciebie już zbyt długo i również stałeś się upośledzony.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2019-04-07 11:12

          masz uposledzone dłonie?
          Ja mam dłonie i palce rozłożone symetrycznie więc jaki jest powód umieszczania analogów na kontrolerze niesymetrycznie?

          Klawiature tez masz z przesunietymi rzędami klawiszy z lewej strony do góry?
          A myszkę też masz z przesuiętymi przyciskami?

          to MS chciał zrobić coś inaczej żeby ich pad nie przypominał pada Sony i zdecydowali się na tą zmianę.

          Skomentuj

          1. Satanski
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-04-07 11:36

            [...]
            Ja mam dłonie i palce rozłożone symetrycznie więc jaki jest powód umieszczania analogów na kontrolerze niesymetrycznie?
            [...]

            Wygoda

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-04-07 13:00

            dlaczego nie ma zatem niesymetrycznych klawiatur?
            Dlaczego nie ma niesymetrycznej kierownicy w samochodzie, motorze, rowerze itp?

            Co jest wygodnego w posiadaniu jednego analoga wyzej a drugiego nizej?

            nie ma tu związku z zadną wygodą - taki sobie układ wymyslili po prostu zeby wygladało to nieco inaczej niz w PS4.
            Do tego grip w padzie od xboxa jest inny niz w padzie od ps4 a to on decyduje o tym w ktorej neutralnej pozycji będa kciuki. W przypadku pada od xb neutralne położenie kciukow znajduje sie pomiedzy krzyżakiem a analogiem.

            Skomentuj

          3. rozedanmo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-07 16:27

            symetryczna klawiatura? pierwsze słyszę

            Skomentuj

          4. raffal81
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-04-08 16:19

            Pad padem, ale bumpery w padzie od xboxa są tak do du..... że szkoda gadać, mogliby to poprawić, bo w porównani z tymi co są w padzie od sony, to jakiś żart.

            Skomentuj

    2. PS4Ekskluzyw
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2019-04-07 11:51

      Tak to jest z fanbojami ech....

      Pad od xboxa jest tak upośledzony jak ich cała generacja ;)

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        5    

        Opublikowano: 2019-04-07 20:38

        Zgodzę się że ta generacja xboxa jest upośledzona w porównaniu do ps4 ale fanbojem tutaj jesteś ty bo nigdy nie widziałem abyś się wypowiedział pozytywnie na temat innej platformy. Tylko sony chwalisz.

        Skomentuj Historia edycji

    3. HardCorak
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-04-07 20:35

      Upośledzony bo nie jest tak jak w padzie o xboxa? To właśnie chciałeś napisać. Pad od ps4 jest równie dobry co od xone a to rozmieszczenie gałek wcale nie jest złe kwestia przyzwyczajenia. Dodatkowa Dualshock 4 ma wbudowaną baterię i nie piszczy ja ten od xone.

      Skomentuj Historia edycji

      1. raffal81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-08 16:21

        I bumpery w padzie od xboxa są totalnie do dup... jak już wyżej pisałem.

        Skomentuj

        1. HardCorak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-04-08 18:14

          Są tak samo dobre jak w dualshocku 4 przynajmniej te w padzie od xbox one s bo w tym 1 generacji nie wiem dlaczego ale chodzą mi znacznie ciężej.

          Skomentuj Historia edycji

    4. patol1984
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-04-08 11:10

      Dla mnie pad od ps3/ps4 jest o niebo wygodniejszy od xboxa. Podobno xbox leży lepiej ludziom z ponad przeciętnymi rozmiarami dłoni.

      Skomentuj

  2. Zircon1987
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-04-07 10:59

    Miałem i X360 jak i PS3, więc mam jakieś doświadczenie w użytkowaniu obydwóch padów i zdecydowanie pad od X360 jest o wiele wygodniejszy.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2019-04-07 13:03

      no widzisz a ja mam odwrotne zdanie . To kwestia gustu.
      pad od 360tki miał dobry grip. Pad od ps4 ma tez dobry grip czego nie mozna powiedziec o padach od ps2

      Skomentuj

  3. ninjaw
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-04-07 18:08

    Miałem do czynienia zarówno z padami od Playstation3 i 4 jak również od konsoli XBox One S. Nie mam dużych dłoni a mimo to czułem przy padzie od XBoxa jakbym trzymał pada przeznaczonego dla 10-latka. To czy analog jest umieszczony jak w Playstation czy XBox nie ma znaczenia bo to kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie pad od XBox'a to porażka. Jest niewygodny, ma zbyt zwartą konstrukcję (zbyt mały rozstaw gripów). Nie rozumiem czym tak zachwycają się zwolennicy XBox'ów? Być może to głównie dzieci którym mały pad nie przeszkadza? Choć z doświadczenia wiem że większość graczy to dorośli.

    Skomentuj Historia edycji

    1. steelek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-04-07 18:26

      Pewnie tym że pad od xboxa wygrał kilka plebiscytów na najlepsze urządzenie do sterowania grą. Ten od 360 był troche dziwny na szczescie w xboxie one urósł i teraz jest idealnie. A dla wszystkich panów od Analogów w dobrych bądź zlych miejscach to pragne przypomnieć że tam gdzie są przyciski i w xboxie one analog ZAWSZE były części pada uzywane najczęściej. I o ile w pierwszym dual shocku (na psxie mialem zwyklego pada bez analogow tamten mi sie wydawal zbyt ciezki) to pamiętacie ile gier nie wykorzystywało przycisku analog tam? Grałeś w platformówkę chodziłeś krzyżakiem obracałeś się z L1 i R1. Gdzieś w miedzyczasie (przeskoczyłem z grubsza generacje PS2 i PS3) ktoś wpadł na pomysł że dlaczegoby nie kierować postacią analogiem. I wtedy nastąpił moment w którym microsoft pomyślał i przestawił miejscami nieuzywanego już krzyżaka na dół i dał go w miejsce gdzie naturalnie układają się palce.

      Potem doszły strzelanki i sporo innych gier gdzie nie wytkorzystuje sie 4 przyciskow po prawej stronie a bardziej analog do sterowania kamera np. Teraz grając na konsoli widze że mimo wszystko czesciej uzywam prawego analoga niz przyciskow. W tym wypadku pad PS4 byłby lepszy bo ma analogi na podobnej wysokosci. Problem w tym że grając u znajomego w fife dziwnie się czuję - pad jest jakby za szeroki a nisko położone analogi sprawiają że mam ciężko sięgnac triggery. Z dwojga złego mimo wszystko pad od xboxa in plus.

      Skomentuj

      1. owatanka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-04-08 15:03

        Jak juz w playstation 1 byly analogi i wiekszosc gier ich uzywala wiec co znaczy twoje stwierdzenie "Gdzieś w miedzyczasie (przeskoczyłem z grubsza generacje PS2 i PS3) ktoś wpadł na pomysł że dlaczegoby nie kierować postacią analogiem. I wtedy nastąpił moment w którym microsoft pomyślał i przestawił miejscami nieuzywanego już krzyżaka na dół i dał go w miejsce gdzie naturalnie układają się palce.?"

        Microsoft przesunal analog aby nie zostac pozwanym o kopiowanie pomyslow ot cala zagadka.

        Skomentuj

  4. mesjan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-04-07 18:55

    Nie posiadałem w swoim życiu żadnej konsoli prócz pegazusa ale pady wykorzystywałem do PC xboxa jak i ps4 i stwierdzam że według mnie ten od xboxa jest wygodniejszy.