Filmy / seriale / VOD

Apple podnosi ceny. Będzie znacznie drożej

przeczytasz w 1 min.

Firma Apple, która wedle wielu osób i tak jest już synonimem wysokich cen, zdecydowała się na kolejne podwyżki. Tym razem nie dotyczą one jednak sprzętu, a usług.

Sympatycy filmów i seriali nie mają ostatnio dobrych tygodni. Systematycznie pojawiają się informacje o podwyżkach na najpopularniejszych serwisach VOD. Apple najwyraźniej nie zamierza odbiegać od tego trendu i również poinformował o zmianach cennika serwisu Apple TV+.

Abonament Apple TV+ mocno w górę

Apple TV+ w momencie debiutu przyciągał klientów abonamentem w wysokości 4,99 dolarów miesięcznie. Niemal równo rok temu ogłoszono jednak, że zostaje on zwiększony do 6,99 dolarów miesięcznie. Wkrótce, na początku w Stanach Zjednoczonych, będzie obowiązywała jeszcze wyższa stawka - 9,99 dolarów miesięcznie.

Nie zniknie opcja pozwalająca na płatność za cały rok z góry, ale również tutaj firma zdecydowała się na korektę i będzie żądać 99 dolarów (zamiast 69 dolarów). Zmiany wyglądają na takie, które użytkownicy dość mocno odczują. Jak przekazał rzecznik prasowy Apple, nowe ceny początkowo obejmą Stany Zjednoczone i "kilka wybranych rynków międzynarodowych".

Inne usługi Apple też będą droższe

Jednocześnie amerykański gigant potwierdził, że nowy cennik będzie obowiązywał w przypadku Apple Arcade i Apple News+. Tutaj, przynajmniej jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, zainteresowani klienci będą musieli wydawać miesięcznie odpowiednio 6,99 dolarów (zamiast 4,99 dolarów) oraz 12,99 dolarów (zamiast 9,99 dolarów).

Zeszłoroczna podwyżka abonamentu Apple TV+ dość szybko odbiła się na polskim rynku. Wzrósł on wtedy z 24,99 złotych do 34,99 złotych miesięcznie. Póki co nie ma informacji jak i ewentualnie kiedy kolejne zmiany dotkną naszego rynku.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  0
  "Fani" i tak zapłacą.
  • avatar
   pimpalak
   -14
   A WIECIE ZE JA JESTEM NALRSWDE MĄDRY? PONIEWAŻ WIEM DLACZEGK WYDZIELA SJS CIEPŁO W KOMPUTERACH PODCZAS PRACY I KIEDY GRAM W GRĘ!! BO WIEM ZE PODCZAS PRZEPŁYWU ELETRONOW PDZEZ KARTĘ GRAFICZNA ZAMIENIAJĄ ZIS ONE NIE TYLKO W TO CO MAM NA EKRANIE ALE W CIEPŁO!!! TO SĄ STRATY MOCY!!! DLATEGO TRZSB DAWAC TAKIE DUPNE WENTYLATORY NA MARTW GRAFICZNA ALE O JIE TYLKO BO PROCESRO TEZ MA STRATY MOCU I MUSI TEZ BYĆ WENTYLATOR!!!
   A DLATEGO TAKNSIE DZISJE BONJEST TO LRAWO JULA I LENTSA.!!!
   • avatar
    fanbenchmarka
    0
    No i spoczko
    • avatar
     vacotivus
     0
     Nihil novi.
     • avatar
      kąkuter
      0
      I bardzo kurna dobrze - nie dla psa kiełbasa.
      • avatar
       sakkra
       0
       Będą podnosili ceny abonamentów i gier to puchną ludzi znowu w stronę piractwa i tyle.

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login