Monitory

Super monitory za super kasę - Acer prezentuje trzy potężne modele z linii Predator

przeczytasz w 2 min.

32, 38 i 55 cali. Nowe monitory imponują parametrami, ale zainteresowani sprzętem będą musieli wyłożyć sporo gotówki (i trochę poczekać z zakupem).

Wymagający gracze potrzebują nie tylko wydajnego sprzętu, ale też odpowiedniego monitora. Z podobnego założenia wyszła firma Acer, która podczas targów CES 2020 zaprezentowała trzy nowe modele z gamingowej linii Predator. Przygotujcie się na świetne parametry i… horrendalnie wysokie ceny.

Predator X32 – 32-calowy monitor z G-Sync Ultimate

Predator X32 jest najmniejszy z całej trójki. Monitor został wyposażony w 32-calowy panel IPS o rozdzielczości UHD (3840 x 2160 px) i odświeżaniu 144 Hz. Oprócz obsługi G-Sync Ultimate (G-Sync z HDR), ekran wspiera standard VESA DisplayHDR 1400 (z 1152 strefami przyciemniania za pomocą diod mini-LED) i oferuje jasność do 1440 nitów. Gracze powinni być zachwyceni.

Acer Predator X32

Zastosowana matryca cechuje się szerokimi kątami widzenia, dużym współczynnikiem kontrastu i obsługuje 10-bitową paletę kolorów z niezwykle dobrym odwzorowaniem barw (współczynnik Delta E < 1 i pokrycie 99% gamy kolorów AdobeRGB i 89,5% gamy Rec. 2020). Wszystko to sprawia, że monitor zainteresuje również profesjonalistów.

Acer Predator X32

Do dyspozycji oddano trzy wejście HDMI 2.0b i jedno DisplayPort 1.4, a także hub z czterema portami USB 3.0 i głośniki stereo o mocy 4 W. Ergonomiczna podstawa pozwala na regulację obrotu i wysokości ekranu.

Acer Predator X38 - ultrapanoramiczny, zakrzywiony monitor do gier

Drugi model został wyposażony w 37,5-calową matrycę o rozdzielczości 3840 x 1600 px. Tym razem jest to zakrzywiony panel (2300R), który ma zapewnić jeszcze lepszą imersję. Dodajmy do tego częstotliwość odświeżania 175 Hz, czas reakcji na poziomie 1 ms i wsparcie dla zwykłego G-Sync, a chętnych na pewno nie zabraknie.

Acer Predator X38

Oprócz płynności obrazu, producent chwali się również jakością wyświetlanego obrazu – na uwagę zasługuje odwzorowanie kolorów z dokładnością na poziomie Delta E < 1 i pokrycie 98% palety barw DCI-P3. Całość uzupełnia wsparcie dla standardu VESA DisplayHDR 400.

Acer Predator X38

Predator X38 dysponuje złączami HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2. Do dyspozycji oddano też cztery porty USB 3.0 oraz głośniki stereo o mocy 14 W (2x 7 W). Stojak pozwala na regulację wysokości i pochylenia oraz obrót ekranu.

Predator CG552K – 55-calowy monitor dla konsolowych graczy

Na koniec monitor dla konsolowych graczy… choć w tym przypadku chyba należałoby powiedzieć, że jest to ekran, bo Predator CG552 ma 55 cali (!). Producent zastosował panel OLED o rozdzielczości UHD, który cechuje się szybkim czasem reakcji 0,5 ms (w trybie overdrive) i częstotliwością odświeżania 120 Hz. Co ważne, wprowadził również funkcję Adaptive Sync i zmienną częstotliwość odświeżania (VRR).

Acer Predator CG552K

Zastosowany panel charakteryzuje się jasnością do 400 nitów (zastosowano tutaj czujnik światła, który mierzy poziom oświetlenia w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje jasność ekranu). Dodatkową zaletą ma być odwzorowanie kolorów na poziomie Delta E < 1 i pokrycie 98,5% palety barw DCI-P3. Czujnik zbliżeniowy pozwala wybudzić urządzenie, gdy ktoś znajduje się w jego pobliżu.

Acer Predator CG552K

Predator CG552K został wyposażony w trzy złącza HDMI 2.0 i dwa DisplayPort 1.4. Oprócz tego udostępniono porty USB 2.0, USB 3.0, a nawet USB typ C. Są też dwa głośniki o mocy 10 W.

Monitory Acer Predator – kiedy i za ile w sprzedaży?

Nowe monitory są adresowane do najbardziej wymagających i najbardziej majętnych klientów. Predator X32 będzie dostępny w lipcu w cenie od 14 499 złotych, a Predator X38 na przełomie maja i czerwca w cenie 9999 złotych. Zainteresowani 55-calowym Predatorem CG552K muszą uzbroić się w cierpliwość – sprzęt ma pojawić się do czwartego kwartału i będzie kosztować od 11 999 złotych.

Źródło: Acer

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Torrentowy Pirat
    7
    Dla profesjonalistów? Szefie, chyba dla tych ''profesjonalistów'' youtuberów. Prawdziwy profesjonalista sięgnie po panel Eizo, który PRZEDE WSZYSTKIM przechodzi bardzo skrupulatną kontrolę jakości co do równomierności podświetlenia, a z tego co mi wiadomo, to panele większe jak 27'' nie przechodzą tego testu pomyślnie.

    Druga sprawa i ważniejsza, to pokrycie obiecanej palety barw, oraz jej utrzymanie zależą od temperatury otoczenia, naświetlenia i czasu pracy urządzenia. Barwy różnią się przy każdym cyklu odpoczynku i uruchomienia panelu, także za każdym razem KONIECZNA jest kalibracja panelu PO 20 minutach jego pracy. Niby żaden problem, bo każdemu pro przecież wisi za monitorem na kabelku kalibrator. Ale tylko panele Eizo mają wbudowany kalibrator w obudowie i co jakiś czas go sobie wypluwa i ustawia kolory takie jakie producent podaje.

    Jakby na biurku jakiegoś profesjonalisty w firmie graficznej z prawdziwego zdarzenia zobaczyli taki badziew z napisem predator, to by go wypieprzyli na zbity pysk.
    • avatar
      Konto usunięte
      2
      Niezłe zagranie, 10bit HDR na hdmi2.0b w 144hz, już naprawdę dołożę te dwie/trzy stówki tylko niech w kulki nie lecą i dadzą hdmi 2.1 bo z nadchodzącym Ampere to to się nie będzie kalkulowało wogóle. Już prędzej LG zrobi dobrą robotę i przybliży swoje OLEDy do czasu reakcji monitorów niż monitory nadgonią z jakością obrazu i w miarę użytecznym HDR (jasność, kontrast).
      • avatar
        Konto usunięte
        1
        Potężne to są tylko ceny, a ciągle HDMI 2.0
        • avatar
          Gatts-25
          1
          Przykro się robi zwłaszcza , że takie LG do swoich OLED TV pakował już w tamtym roku HDMI 2.1 a tutaj tylko przedpotopowe HDMI 2.0.Akurat mam jednego Acer w domu i liczyłem na coś więcej z ich strony.Szkoda bo telewizory z matrycami OLED 4k lub 8k i 120Hz dla 4k będą się rozchodzić lepiej od monitorów w wykonaniu LG.
          • avatar
            cirenevard
            0
            Miałem Eizo 19'' ponad 12 lat (kolory super itp) i przesiadłem się na Acera 27"- wydawało mi się, że niewiele to zmieni...na Eizo odpalałem wszystkie najnowsze tytuły w ultra ale grafika w stresie 45-50*C i dziwiło mnie co tak ludzie narzekają na te temp.grafiki... i wtedy kupiłem tego Acera - to powiem tak - skok technologiczny był dla mnie wręcz kosmiczny. Eizo działa nadal bez ani jednego bad piksela i używam go nadal w firmie (generalnie bezawaryjny sprzęt i polecam bardzo), w domu do grafiki i gier używam Acera-na tą chwilę zażyna mi każdą grafikę ten Acer-miałem gtx 660, gtx 970 i teraz rtx 2060 super (wszystko na DP) i nadal nie jest fajnie, grafiki pocą się tak jak się pociły, temp.70-80*C jedynie skok FPS odczuwam mocno - po prostu zawsze tak będzie-monitory wyprzedzają swoją technologią obecne czasy o kilka lat do przodu. Kiedyś kupiłem Tv Sony z najwyższej półki (dodam, że cena tego acera pow.przy tym to pikuś...)Full HD - od 12 lat wpadają do mnie znajomi i się pytają co to za Tv i jaki format...;)))