Pamięć RAM

ADATA szykuje pamięci DDR5 RAM - producent współpracuje z Gigabyte i MSI

przeczytasz w 1 min.

Pamięci DDR5 RAM zbliżają się coraz większymi krokami. Dobrym tego przykładem jest firma ADATA - producent potwierdził, że już przygotowuje się do wprowadzenia nowych modułów na rynek.

Pamięci DDR5 mają zapewnić lepsze osiągi i większą pojemność, jednocześnie cechując się niższym zapotrzebowaniem na energię elektryczną względem obecnych modułów DDR4. Dodatkowym atutem ma być natywne wsparcie dla technologii korekcji błędów.

ADATA zapowiada pamięci DDR5 RAM

Producent nie ujawnił zbyt wielu konkretów na temat projektowanych pamięci - w planach podobno są moduły o przepustowości do 8400 MT/s i pojemności do 64 GB (co właściwie jest górną granicą specyfikacji standardu).

ADATA - moduł pamięci DDR5 RAM

Obsługa pamięci DDR5 ma pojawić się w kolejnych generacjach procesorów. ADATA współpracuje tutaj z firmami Gigabyte i MSI, które opracują płyty główne pod nowe procesory i pamięci – taka kooperacja ma zapewnić bezproblemową obsługę nadchodzącego standardu.

Producent twierdzi, że nowe płyty i pamięci mają jednocześnie pojawić się na rynku, ale jeszcze nie znamy tutaj żadnych konkretnych informacji na temat dostępności (nie spodziewalibyśmy się ich wcześniej niż pod koniec roku). Być może czegoś więcej dowiemy się na nachodzących targach CES 2021.

Warto dodać, że wcześniej plany wypuszczenia pamięci DDR5 potwierdziła też firma Team Group.

Źródło: ADATA

Zobacz więcej o pamięciach RAM:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ahura
  2
  Ciekawie się zapowiada, zobaczymy czy faktycznie wydajnościowo wystrzeli w kosmos
  • avatar
   Erikson83
   -1
   Niesamowite !
   A Amd i intel to pracuje nad nową generacją procesorów które maja obsługiwać ddr5...wiecie o tym ?
   • avatar
    prystek
    -6
    kolejna nie wiele wnoszaca zmiana majaca na celu wyciagniecie kasy na nowe plyty itp - cyrk musi trwac a ceny coraz wyzsze
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ile watów żre (i podgrzewa) ta choinka z fotki?