• benchmark.pl
 • Foto
 • Adobe naprzeciw fotografom: Photoshop i Lightroom za 10 dolarów miesięcznie
Foto

Adobe naprzeciw fotografom: Photoshop i Lightroom za 10 dolarów miesięcznie

przeczytasz w 1 min.

Nowa promocyjna oferta subskrypcji aplikacji Adobe CC przeznaczona jest dla fotografujących.

Adobe Photoshop CC Lightroom oferta promocyjna

Kwota około 20 dolarów, jaką w ramach członkostwa Adobe Creative Cloud należy uiszczać co miesiąc za możliwość korzystania z Photoshopa CC, dla jednych jest niewielka, a dla innych spora. Adobe zbiera cięgi przede wszystkim od fotografów, którzy tak naprawdę nie mają zbyt dobrych opcji subskrypcji do wyboru. Photoshop to potężne narzędzie, jednak miłośnicy fotografii cyfrowej wykorzystują je tylko w niewielkim procencie.

Na szczęście okazało się, że Adobe potrafi słuchać głosów społeczności skupionej wokół swoich produktów. Podczas trwającej właśnie konferencji Photoshop World w Las Vegas producent popularnego oprogramowania ogłosił plany wprowadzenia programu dla fotografów - Photoshop Photography Program.

Uczestnicy programu za 9,99 dolarów miesięcznie otrzymają pełen dostęp do programu Photoshop CC oraz dodatkowo do narzędzi Lightrooma 5. Do tego mamy nie tylko stałe aktualizacje oraz standardowe 20 GB przestrzeni w chmurze na przetwarzane zdjęcia, ale również dostęp do materiałów szkoleniowych oraz serwisu Behance ProSite. Warunkiem przystąpienia do programu jest jednak posiadanie Photoshopa CS3 lub nowszego, a także zapisanie się do Adobe Creative Cloud przed końcem grudnia 2013 roku. Więcej szczegółów Adobe ogłosi prawdopodobnie już wkrótce.

Photoshop CC

Liczymy, że oferta będzie miałą globalny zasięg, a niedługo podane zostaną szczegóły i dokładne ceny również dla europejskich i polskich subskrybentów Creative Cloud.

Źródło: Adobe

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  10
  Autor sadzi niezłe pierdoły. Program skierowany do posiadaczy CS3 i nowszego bo fotografowie się wypięli na system abonamentowy i nikt nie aktualizuje oprogramowania pozostając przy posiadanych dożywotnich licencjach na starsze produkty - wystarczy przejrzeć fora by dowiedzieć się co w trawie piszczy.
  • avatar
   deel77
   5
   Mam kilka licencji na pakiety Adobe i nie zamierzam przystępować do ich programu. Z resztą w Polsce oferta i tak jest ograniczona i dużo droższa niż w USA.
   • avatar
    Kenjiro
    2
    Naprzeciw? Przecież to kolejna próba zdarcia kasy na niechcianych usługach CC. Upgrade'y były dużo tańsze niż abonament CC, ale podwyżka była by niepolityczna, lepiej dać 10% więcej funkcji (CC) za 200% więcej kasy (średnio licząc upgrade co 2 lata).
    • avatar
     obcypl
     1
     Z tym pluciem na CC jest trochę przesady.
     Samo CC jest naturalną koleją rzeczy pozwalającą generować zysk z oprogramowania bez kosztów produkcji fizycznej i dystrybucji.
     CC to odpowiednik Master Collection czyli cen kosmicznych i w takim ujęciu jest tańszy.
     Faktem jest natomiast, że aktualny system- "1 apka lub wszystkie" - to mocny syf. Spodziewałem się wirtualnych odpowiedników na przykład Design Standard za atrakcyjny abonament.
     Tylko z tego powodu wolę pozostać przy pudełku, bo CC to dla mnie overkill. Byłbym skłonny płacić 1500-2000 za roczną subskrypcję takiego Design Standard CC
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Autor chyba nie wie ,że nie ma ofert cenowych dla usługi Creative Cloud w Polsce owa oferta cenowa jest równa Europejskiej i za usługę płaci się w euro a nie PLN i gdyby człowiek nawet chciał zapłacić w dolarach to nie może bo to nie nasz region i tyle.