Smartfony

Alcatel Idol 5 vs Shine Lite - porównanie smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Obydwa smartfony oferowane są w podobnej cenie, chociaż różnią się zarówno specyfikacją, jak i jakością wykonania.

Za nami już czasy, w których ciekawe smartfony lądowały jedynie na najwyższych półkach. Obecnie warte uwagi i dobrze działające modele znajdziemy w cenie około 1000 złotych, a nawet poniżej tej kwoty.

Łatwo przy tym zauważyć, że tanie smartfony zmieniły się zauważalnie w ciągu ostatniego roku. I aby nie być gołosłownym pokazujemy to na przykładnie dwóch modeli oferowanych w cenie około 700 zł - Alcatel Idol 5 i Alcatel Shine Lite.

Pierwszy z wymienionych zaprezentowany został we wrześniu tego roku, drugi niemal równo 12 miesięcy wcześniej. Mimo tego oferowane są w podobne cenie, a różnice pomiędzy nimi nie ograniczają się jedynie do podzespołów, a co za tym idzie wydajności. Smartfony różnią się również jakością wykonania i ergonomią. Szczegóły poznacie na przygotowanym przez nas materiale wideo.

Alcatel Idol 5 vs Shine Lite - porównanie smartfona za 700 zł z następcą


Źródło: inf. własna

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrismiyamoto
  0
  Osobiście sam szukając telefonu natknąłem się na Alcatela Shine Lite i postanowiłem zaryzykować zakup. Po zakupie miło zaskoczyła mnie jakość wykonania. Materiały ja szkło i metal kojarzone bardziej z telefonami klasy premium niż budżetowymi. System działa płynnie nic nie przycina, aparat robi w dzień nawet dobre zdjęcia porównywalne do konkurencji w ty,m przedziale cenowym. Wyświetlacz też niczego sobie. Jedynym mankamentem jest jego mała popularność przez co ciężko znaleźć odpowiednie szkło czy folię na wyświetlacz czy inne akcesoria.
  • avatar
   Vendeur
   0
   Te telefony nawet się nie umywają do propozycji Xiaomi w tym segmencie, choćby do Redmi 4.