Laptopy

AMD planuje własny układ z obsługą USB 3.0

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Choć interfejs USB 3.0 obecny jest na rynku już ponad rok to dotychczas wszystkie kontrolery, jakie były dostępne na płytach głównych i w notebookach, pochodziły głównie od japońskiej firmy NEC. Teraz sytuacja może ulec zmianie, do walki o kontrolę nad urządzeniami z USB 3.0 włącza się AMD.

Od niedawna krążą plotki, jakoby AMD miało zaprojektować mostek południowy o kodowej nazwie Hudson D1, z natywną obsługą USB 3.0. Będzie to produkt przeznaczony dla notebooków oraz netbooków. Choć AMD nie potwierdzało pogłosek, to i nie zaprzeczało im, prawdopodobnie na ich potwierdzenie przyjdzie nam poczekać do końca bieżącego roku.

Konkurencyjny Intel nie ma zamiaru, przynajmniej do 2012 roku, wprowadzać kontrolera USB 3.0 w swoich chipsetach, co na pewno podniesie atrakcyjność produktu AMD. Według DigiTimes AMD rozmawiało z Renesas Electronics, która jest zależna od NECa, w sprawie licencji na wsparcie USB 3.0 w nowych chipsetach.

Można powiedzieć, że zapowiada się ciekawy koniec roku dla komputerów przenośnych bazujących na platformie AMD, gdyż światło dzienne ujrzy procesor AMD Ontario i być może mostek południowy Hudson D1.

 

Źródło: bit-tech.net
 

Polecamy artykuły:    
Najlepsze bezpłatne gry do pobrania Test GPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI Evergreen Chłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Nordh
  "Będzie to produkt przeznaczony dla notebooków oraz netbooków."
 • avatar
  Konto usunięte
  A Intel dalej chyba zamierza tracić potencjalnych klientów ;]
 • avatar
  Konto usunięte
  Rusza ofensywa AMD
 • avatar
  tomek13113
  AMD rozwija skrzydła ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  Tym posunięciem AMD przyciągnie nowych klientów. Ostatnimi czasy Intel zbyt bardzo wydziwia (mam na myśli podstawkę LGA1155 i brak OC).