• benchmark.pl
 • Komputery
 • Potężny sprzęt do wzięcia - AMD przekaże naukowcom systemy obliczeniowe za 15 mln dolarów
Komputery

Potężny sprzęt do wzięcia - AMD przekaże naukowcom systemy obliczeniowe za 15 mln dolarów

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Musicie przyznać, że sytuacja na świecie jest wyjątkowo nietypowa – my staramy się maksymalnie izolować, a naukowcy prowadzą wyścig z czasem, by jak najszybciej opracować szczepionkę. Do walki przyłączyło się AMD, które przekaże ośrodkom badawczym systemy obliczeniowe.

AMD wspomaga naukowców swoim sprzętem

Firma AMD powołała fundusz COVID-19 HPC, w ramach którego ośrodki badawcze otrzymają wysokowydajne systemy obliczeniowe (HPC) z procesorami AMD Epycakceleratorami obliczeniowymi Radeon Instinct – taki sprzęt przyspieszy badania nad różnymi chorobami (w tym COVID-19). Początkowo fundusz ma mieć wartość 15 mln dolarów.

AMD powołało fundusz COVID-19 HPC, aby zapewnić instytucjom badawczym zasoby obliczeniowe do przyspieszenia badań medycznych nad COVID-19 i innymi chorobami. Fundusz początkowo będzie obejmował darowiznę w wysokości 15 milionów dolarów na wydajne systemy bazujące na procesorach AMD Epyc i procesorach graficznych AMD Radeon Instinct na rzecz kluczowych instytucji badawczych.

Warto dodać, że AMD współpracuje z dostawcami systemów, aby usprawnić dostarczenie i instalację sprzętu. Zainteresowane ośrodki badawcze powinny zgłosić się do producenta (więcej informacji znajdziecie tutaj).

Producent wspomaga szpitale i fundacje

Warto wspomnieć, że nie są to jedyne działania producenta w walce z wirusem SARS-CoV-2. AMD przekazało również 1 mln dolarów chińskiemu Czerwonemu Krzyżowi, organizacji Lekarze Bez Granic, fundacjom Silicon Valley Community Foundation i Austin Community Foundation, a także lokalnym organizacjom w Kanadzie, Indiach, Malezji i Singapurze. Producent priorytetowo traktuje wysyłki procesorów montowanych w respiratorach.

Źródło: AMD

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  Wszystko pięknie ale ja bym uważał na te szczepionki. Bardziej skupił bym się na szukaniu skutecznego lekarstwa. Jeśli transfuzje krwi z przeciwciałami się sprawdzą to w zasadzie już je mamy. Trochę niewygodne ale jest. Szczepionki nawet po wielu latach testów, potrafią powodować skutki uboczne. A co dopiero taka pospiesznie przygotowywana. Poza tym dlaczego tak mało się mówi o testach na przeciwciała. Które to pokarzą kto już przebył tą chorobę i jest odporny(wymaga jeszcze potwierdzenia, ale niemal w każdym przypadku choroby tego typu tak jest). Za bardzo wszyscy skupiają się na tych szczepionkach. Dla mnie to bardzo podejrzane.
  6
 • avatar
  Eryk333
  AMD zaczyna mi się coraz bardziej podobać :) .
  2
 • avatar
  Ciekawski_
  Polecam w tym temacie - https://www.youtube.com/watch?v=qon2NoT5tAs
  2
 • avatar
  Użytkownik101
  Kropla w morzu, ake każda taka kropla jak najbardziej ważna.
  1
 • avatar
  Moniczkav
  Ogladaj już dziś filmy bez limitów.
  Np. Psy 3 czy Gorący temat 2019....

  https://filmvod.pl

  Wystarczy założyć konto i je aktywować!
  Płacisz raz 20 zł oglądasz dożywotnie!
  Polecam jak najbardziej w tych trudnych czasach.


  Tagi: filmy online, gwiezdne wojny 9 vod, seriale online, hejter online vod, pscy 3 online vod