• benchmark.pl
 • E3
 • AMD pomoże przy tworzeniu gier Division 2, Resident Evil 2 i Strange Brigade
Gry komputerowe

AMD pomoże przy tworzeniu gier Division 2, Resident Evil 2 i Strange Brigade

przeczytasz w 1 min.

Szczegóły na temat współpracy ze studiami Ubisoft, Capcom i Rebellion potwierdzono na konferencji podczas targów E3.

Co prawda targi E3 już za nami, ale warto jeszcze wspomnieć o ważnym wydarzeniu w obozie AMD – podczas swojej konferencji, producent ogłosił współpracę ze studiami Ubisoft, Capcom i Rebellion. Połączenie sił wpłynie na lepsze działanie nowych gier na komputerach z układami graficznymi Radeon.

Współpraca z firmą Ubisoft jest następstwem wspólnych wysiłków przy grze Far Cry 5, która pozwoliła zaoferować w niej lepszą jakość obrazu i płynność dzięki implementacji funkcji typowych dla kart graficznych Radeon z rodziny Vega (Rapid Packed Math i Shader Intrinsics). W nadchodzącej grze Tom Clancy’s Division 2 deweloperzy mają zapewnić graczom maksymalną wydajność, optymalizację i jak najwyższą liczbę klatek animacji oraz minimalne opóźnienia dzięki wykorzystaniu technologii DirectX 12.

To jednak nie koniec, bo producent potwierdził również współpracę z firmą Capcom przy tworzeniu remake’u Resident Evil 2. Z kolei w przypadku studia Rebellion Developments, koncern będzie współpracować przy tworzeniu tytułu Strange Brigade – strzelanki nastawionej na zabawę w kooperacji.

Poniżej możecie zobaczyć zapis konferencji AMD z targów E3.

Źródło: AMD, Gameslice

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marcin0313
  2
  Z tego co widzę ostatnio po grach to lepiej niech to robi AMD niż Nvidia
  bo gry pod opieką Nvidia są kiepsko optymalizowane na siłę i na konsolach gra działa na wolniejszym sprzęcie a na PC trzeba mieć kartę za 2500zł to jest polityka Nvidi.
  Tak po za tym AMD już sporo zrobiło choćby taki Vulkan dlaczego z niego nie korzystają bo po prostu Microsoft i Nvidia na to nie pozwolą.
  Microsoft na to nie pozwoli bo Vulkan może być na innych platformach systemowych
  Nvidia nie pozwoli bo ich karty by już nie były takie fajne
  oczywiście kilka gier wyszło ale i pewnie nowy DOOM też będzie miał mam taką nadzieje bo Vulkan to świetna spraw do gier.
  • avatar
   kitamo
   0
   pożyjemy zobaczymy. Wszyscy obiecują maksymalna wydajność a to wszystko i tak zależy na końcu od developera.
   • avatar
    Gatts-25
    0
    Deweloperom jest łatwiej pracować na kartach Nvidia jak i starym dawno przeżartym API DX11 ,który źródła czerpie już przed 2010 rokiem.
    Takie jest narzekanie ,że jest problem z ogarnięciem niskopoziomowych API gdyż wymagają więcej pracy ale na koniec i tak przekonamy się ,że wszystko to była nie prawda.
    Karty graficzne AMD nie nadają się na rynek PC ponieważ przy obecnym olewaniu nowości NVIDII jest tutaj na rękę i tylko na zasadzie protezy dodaje nowe rozwiązania.
    Dałem sobie z tym spokój a i dwa lata jeszcze wytrzymam ,żeby wrócić do tych perełek jakie pojawią się w tym czasie.