Procesory

AMD: zmiany we flagowej platformie 2012 roku

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze informacje odnośnie platformy AMD Corona i procesorów Komodo wskazują, iż ich nazwy zostaną przekształcone, a specyfikacja zmieniona.

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o nowych informacjach dotyczących przyszłych, flagowych procesorów AMD Komodo. Wskazywały one, że składać się będą tylko z ośmiu rdzeni Piledriver (4 rdzenie/8 wątków), a nie dziesięciu (5 rdzeni/10 wątków) jak to wcześniej zakładano. Dodatkowo pojawiła się również informacja o kompatybilności z obecną podstawką AM3+, a nie z przyszłą FM2 (zgodną z przyszłymi układami Trinity).

Niemałe zdziwienie wzbudziła również informacja o płytach głównych wchodzących w skład platformy Corona, które miały wykorzystywać mostek 990FX, a nie Hudson D4. Musimy jednak przyznać, że informacje te było łatwo podważyć, bowiem na slajdzie przedstawiającym nowe informacje roiło się od błędów. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie były one prawdziwe, gdyż potwierdzają je kolejne źródła.

nieaktualne plany AMD odnośnie przyszłych platform i procesorów AMD

Mało tego, dotychczasowe nazwy kodowe platformy i procesorów ulegną zmianie. Oznacza to więc, że platforma Corona zostanie przemianowana na platformę Volan, a procesory Komodo będą się nazywać procesorami Vishera. Nie wiadomo dlaczego AMD zdecydowało się na takie kroki, ale na pewno ma to swoje dobre strony – szczególnie dla posiadaczy płyt głównych z podstawką AM3+.

 

Więcej o procesorach AMD:

Źródło: TCMagazine

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jewgienij
  0
  A moze jakies konkrety, np: ulubiony kolor nowego dyrektora AMD?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Zmiany, zmiany...

   Nie radzą sobie z procesorami i kombinują

   Ciekawy jestem co "poza kamerą" powiedziałby szef działu badawczo-rozwojowego firmy AMD o zakupie ATI. ATI zostało kupione najprawdopodobniej ze środków pierwotnie przeznaczonych na prace rozwojowe nowych procesorów i środków przeznaczonych na wdrożenie produkcji nowych wymiarów technologicznych np. 32nm. Te fatalne posunięcie zdruzgotało dział procesorów AMD.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Chłopie to chyba najlepszy ruch AMD. Gdzie by teraz było AMD jak by nie miało działu grafiki i chipsetów. Same procesory to za mało. Produkcja chipsetów to pewnie też jakieś dochody dla firmy a dopiero od przejęcia ATI, AMD zaczęło wydawać jakieś normalne chipsety.
    Procesory z grafiką np. platforma Brazos - świetne procki na których pewnie zarabia AMD (można powiedzieć że dopiekli Atomowi) i to tylko dzięki dobrej grafice zintegrowanej bo sam procek nie jest jakoś wydajniejszy od Atoma.
    Integry z chipsetami do tej pory były najwydajniejsze własnie od AMD.
    to teraz pomyśl, gdzie byłoby AMD bez ATI.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     zmiana bedzie dla tego ze FMx ma za małą wydajność dla 3 modułów(6 rdzeni)dlatego zostawili je na trinity (2 moduły 4 rdzenie)

     ach te intelowskie trole
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      czy tylko mi się wydaje czy AMD się mota?
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Jak porównasz różnice wydajności pomiędzy grafiką atoma i hd 6xxx w amd to różnica pomiędzy wydajnością samych procesorów juz nie jest tak duża.
       Dlatego napisałem nie jest jakoś wydajniejszy (czytaj nie powala).
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mam nadzieję że z AMD FX będzie tak samo jak z Phenomami. Phenom I był niezbyt udany, natomiast Phenom II mimo że do Intel Nehalem było mu daleko okazał się dość udanym procesorem.

        Małym pocieszeniem dla fanów AMD są "ostre" wypowiedźi Ricka Bergmana z kierownictwa AMD który dalej zapewnia że wraz z wprowadzeniem AMD Bulldzera nadejdzie "nowa era" w wydajności procesorów x86 z powodu jego "bezprecedensowej" wydajności. Po przejrzeniu WIĘKSZOŚCI dostępnych mi testów wynika że to tylko nic nie znaczące słowa. AMD Bulldozer prawie na pewno to niewypał.
        • avatar
         mutissj
         0
         zanim te full power procki pod am3+ wyjdą to płyta główna będzie na wykończeniu
         • avatar
          Samarytanin
          0
          Ważne, że karty graficzne robią dobre.