Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop w trakcie testów na Xperii Z3

przeczytasz w 1 min.

Android 5.0 Lollipop oferować ma na tyle dużo nowych funkcji, że do jego testów zabrała się już większość producentów.

Android 5.0 Lollipop Xperia Z3

Android 5.0 Lollipop oferować ma na tyle dużo nowych funkcji, że do jego testów zabrała się już większość producentów. Wyjątkiem nie jest tutaj Sony, które także będzie chciało jak najszybciej wydać aktualizacje.

Do sieci trafiły właśnie informacje, iż szwedzki oddział producenta rozpoczął już nawet pierwsze testy. Android 5.0 Lollipop został już uruchomiony na trzech smartfonach - Xperia Z3, Xperia Z2 oraz Xperia Z1, ale na tę chwile mówimy o wczesnym etapie prac i dlatego też aktualna wersja systemu nie nadaje się jeszcze do codziennego użytku.

Producent sam przyznaje, że ma jeszcze bardzo dużo pracy i dlatego też nie należy spodziewać się, że aktualizacje pojawią się wcześniej niż zgodnie z ujawnionym jakiś czas temu wstępnym (i mało dokładnym niestety) harmonogramem.

Na dowód tego, że prace jednak trwają producent opublikował krótki materiał wideo.


Warto dodać, że Android 5.0 Lollipop dostępny będzie dla wszystkich Xperii Z. Aktualizacje rozpocząć mają się na początku przyszłego roku, od modeli Xperia Z3 oraz Xperia Z2.

Źródło: blogs.sonymobile

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -AKATSUKI-
  3
  CM Zostanie wydany to system bedzie dzialal plynniej i stabilniej od stock'a
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   O ile dobrze pamiętam to facet, który tworzył romy LegacyXperia (CM) dla Xperii 2011, pracuje właśnie w Sony. Jeśli mnie pamięć nie myli, to nie ma co się martwić o stock'a od Sony.