Systemy operacyjne

Aplikacje z Androida ruszą na Windows 11. Tylko czy twój pecet da radę?

przeczytasz w 1 min.

Windows 11 pozwoli uruchamiać aplikacje z Androida. Na razie taką możliwość otrzymali tylko użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Nawet jednak gdy ta funkcja dotrze do Polski, będzie trzeba spełnić wymagania. Te stawiane będą komputerom.

Jaki komputer z Windows 11 poradzi sobie z aplikacjami na Androida?

Obsługa aplikacji mobilnych jest jedną z najciekawszych nowinek w systemie Windows 11. Nie dotarła do niego w dniu premiery, ale teraz w USA ruszyły jej publiczne testy. Z czasem trafić ma też do innych krajów, w tym Polski. Żeby z niej skorzystać, będzie jednak trzeba dysponować odpowiednim sprzętem. Konkretnie będziesz potrzebować komputera, który ma na pokładzie:

 • system Windows 11 w aktualnej wersji, 
 • co najmniej 8 GB pamięci RAM (a zaleca się, by było to 16 GB),
 • nośnik SSD (najlepiej z tych szybszych)
 • oraz procesor Intel Core i3 (od 8. generacji), AMD Ryzen (od 3. generacji) lub Qualcomm Snapdragon 8c (albo nowszy).

Nie wystarczy zatem, że twój komputer jest kompatybilny z systemem Windows 11. Do tego wystarczy Ryzen starszej generacji i połowa minimalnej ilości pamięci RAM.  

Microsoft z Amazonem otwiera drzwi do rewolucji

Dostęp do androidowego oprogramowania w systemie Windows 11 będzie możliwy poprzez Amazon Appstore. Microsoft zapowiada, że w dniu wprowadzenia tej funkcji, do dyspozycji będzie ponad tysiąc aplikacji. Będą wśród nich najpopularniejsze reprezentantki poszczególnych kategorii, także gier. 

Pobrane i zainstalowane aplikacje z Androida będą zachowywać się zupełnie tak samo, jak te desktopowe. To znaczy, że okienka z nimi będzie można swobodnie przemieszczać po ekranie, a skróty do programów – przypinać do paska zadań czy menu Start. W interakcje z nimi wejdziemy za pomocą myszki lub dotyku, a powiadomienia z nich wyświetlają się w systemowym Centrum powiadomień. To naprawdę wielka rzecz.

Źródło: Microsoft, Softpedia

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HardCorak
  17
  Threadripper 2990WX jednak trochę za słaby. 32 rdzenie to za mało.
  • avatar
   Przem0l
   4
   Wszystko fajnie, "ale". A no właśnie czemu w takich zapowiedziach nie ma nigdy opisane jak działa emulacja androida na windowsach? No to powiem, że za pomocą wirtualizacji przez co wymagane jest odinstalowanie roli hyperv. Czy w tytułowym przypadku można mieć jednocześnie hyperv oraz amulację androida?
   • avatar
    PerfectDAY
    4
    Genialna wiadomość. Jest wiele aplikacji, z których korzystam na smarfonie, bo na PC ciężko było mi znaleźć dobrą alternatywę. Mam nadzieję, że nie porzucą tego pomysłu.
    • avatar
     Gadon
     -1
     i7-6800K będzie za słaby... w sumie to wymagań windows 11 nie spełnia a liczyłem, że może odpalić te aplikacje z androida, niestety lepsze i3 ósmej generacji....
     • avatar
      youkai20
      -1
      Dzięki, wolę BlueStacks.
      • avatar
       TitoBandito01
       -2
       Bendem winc grał w grę Kat de rołp! Je bicz!