Systemy operacyjne

Będzie wygodniej. Windows 11 z kolejnymi zmianami

przeczytasz w 1 min.

Windows 11 w niedalekiej przyszłości doczeka się dużej aktualizacji, która wprowadzi zmiany do paska zadań, menu Start czy Eksploratora plików. Poznaliśmy kilka spośród nich – oto czego możemy się spodziewać.

Windows 11 „Sun Valley 2”. Co przyniesie ta duża aktualizacja?

Już za kilka miesięcy doczekamy się dużej aktualizacji systemu Windows 11, o nazwie kodowej Sun Valley 2. Ta wersja przyniesie ze sobą kilka mniejszych i większych zmian. Właśnie poznaliśmy kilka z nich – to drobiazgi, które mogą realnie i (co najważniejsze) pozytywnie wpłynąć na to, jak korzysta się z Jedenastki. 

Ważne zmiany w menu Start i na pasku zadań

Wygodniejsze zarządzanie skrótami w menu Start jest jedną z najważniejszych nowości zmierzających do systemu Windows 11. Na dobrą sprawę chodzi tu o podstawowe rozwiązanie, mianowicie: możliwość tworzenia folderów w sekcji szybkiego wybierania. Wystarczy, że przeciągniemy ikonę jednej aplikacji na drugą, a automatycznie utworzy się folder, który będzie je zawierał – proste i wygodne. 

Rozszerzona zostanie zresztą funkcjonalność całego paska zadań. Będzie na przykład nareszcie obsługiwał metodę przeciągnij-i-upuść, a do tego będzie się automatycznie chował w trybie tabletu. W tym trybie pojawią się również nowe gesty, zapewniające łatwiejszy dostęp do menu Start czy też panelu Szybkich ustawień. Dopełnieniem całości będą natomiast nowe efekty rozmycia na paskach tytułów – coś, co w pewien sposób wizualnie upodobni Jedenastkę do Siódemki. 

Duża aktualizacja Windows 11 jest już tuż za rogiem 

Wszystko to (a prawdopodobnie dużo więcej – między innymi widżety zewnętrznych dostawców i możliwość przypinania dokumentów w Eksploratorze plików) trafi do użytkowników systemu Windows 11 już latem bieżącego roku. A jeśli jesteś Insiderem, to okazję do wypróbowania tych nowinek będziesz mieć dużo wcześniej. 

Źródło: MSPowerUser, Windows Latest, informacja własna

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  topiq
  2
  Póki co najgorszy błąd w W11 jaki mnie spotyka, to to że po dłuższym działaniu kompa, wyłączam system i komputer niby się wyłącza, ale nie tak do końca. Dioda power się świeci, wentylatory dalej szumią. W Windows 10 nigdy czegoś takiego nie miałem. Po za tym system jak system. Normalne, że cały czas jest ulepszany. Tak było z każdym Windowsem.
  Brakuje mi również podglądu zawartości w folderze. To koncertowo popsuli.
  • avatar
   KENJI512
   1
   Jak wygoda używania w porównaniu do 10?
   Pytam wyłącznie osoby, które miały okazję używać 11.
   • avatar
    xmexme
    0
    brak słów...
    • avatar
     zack24
     0
     Ta opcja przeciągnij i upuść to akurat fajne. Widziane w komórkach. Zatem akurat na takie coś to ja się cieszę :)
     • avatar
      MarianSzopa
      -1
      Nazywam się Marian Szopa. Pod koniec 2020 toku postanowiłem zainwestowac w kryptowaluty. Nie miałem żadnego doświadczenia a nawet nie wiedziałem czym dokładnie są te kryptowaluty.
      Pomyślałem ze spróbuje i zainwestowałem 25$ w aplikacji Crypto Com.
      Pozniej zapomniałem o tym i dopiero po trzech
      Miesiącach sprawdziłem swoje konto. Patrze i własnym oczom nie wierzyłem moje kryptowaluty za które dałem 25$ były warte 250 TYSIĘCY$! Poszedłem na całość i dalej inwestowałem i zarobiłem w 2021 roku 25 MILIONÓW$!
      Ty tez możesz taka kase zarobic! Zarejestruj się w aplikacji Crypto Com i skorzystaj z mojego linku polecającego a dostaniesz na start 25$ czyli tyle ile ja zainwestowałem!
      Zostań milionerem tak jak jA! Willa z basenem, piękne kobiety, luksusowe samochody, obracanie się w śmietance towarzyskiej, celebrytów, polityków a do tego wieczna zabawa o koniec z chodzeniem do roboty której nienawidzisz!
      To wszystko możesz mieć tylko skorzystaj z kodu mojego w aplikacji Crypto Com!!!
      jjey2xxs9c
      • avatar
       Dekard
       -2
       Czegoś tu nie rozumiem: miał być lepszy, poprawiony w stosunku do 10, pozbawiony błędów 10, a jak na razie w 11 cały czas w nim coś poprawiają i ulepszają. Wygląda na to, że ten W11 to ciągle projekt BETA
       • avatar
        RaphaelStarkPL
        -3
        od dawna używam StarDock Start11, który pozwala na zmianę menu do np W10 plus kilka ciekawych funkcji, , bo ta ich "rewolucja w menu start" to jakaś kpina.
        • avatar
         hex3n
         -5
         Windows 11 był trupem już przed premierą. Pierwsza wersja dla chcących przetestować była bardziej stabilna niż obecna.
         • avatar
          Aquaform
          -5
          Trzeba zostać z Windows 7 na dłużej.
          • avatar
           Marucins
           0
           Niech dupki oddadzą katalogowanie skrótów aplikacji w menu tart jak było to w Windows 10.
           Przez ograniczenie menu start - cały bajzel z ikonami znajduje się na pulpicie
           • avatar
            dzejsonista
            0
            Idą w ślady simsów :)
            Nowa otoczka, ale dokładnie te same funkcje dodamy w poźniejszych dodatkach :E