Apple i Google imponują Mercedesowi

przeczytasz w 1 min.

Szef Mercedesa, Dieter Zetsche, nie ukrywa, że jest pod wrażeniem postępów, jakich dokonały Apple, Google i reszta.

Zetsche

Dolina Krzemowa znana jest jako miejsce narodzin wielu innowacji ze świata komputerów, urządzeń mobilnychInternetu. Od niedawna jednak firmy z Doliny Santa Clara stawiają też coraz śmielsze kroki w sektorze motoryzacyjnym. To nie mogło ujść uwadze weteranom branży. Szef Mercedesa, Dieter Zetsche, nie ukrywa, że jest pod wrażeniem postępów, jakich dokonały Apple, Google i reszta.

W wywiadzie z niemieckim magazynem Welt am Sonntag pan Zetsche opowiada o podróży do Doliny Krzemowej, podczas której rozmawiał z prawie 70 firmami na temat innowacji w motoryzacji. Zapoznał się również z najnowszymi osiągnięciami gigantów, takich jak Apple i Google – przyznał, że mu zaimponowali.

„Te firmy mogą zrobić więcej i wiedzą więcej niż wcześniej myśleliśmy. Jednocześnie mają więcej szacunku do naszych osiągnięć niż sądziliśmy do tej pory” – stwierdził w dalszej części wywiadu.

Dieter Zetsche szczególnie jest pod wrażeniem tempa postępów dokonywanych przez Google i Apple. Według niego, obie firmy mogą wkrótce doprowadzić do rewolucji w branży motoryzacyjnej. Najpewniej sam Mercedes także będzie częścią tej rewolucji. Google, na przykład, nie ukrywa bowiem, że jej pomysłem na przyszłość jest przede wszystkim współpraca z istniejącymi już producentami.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Uważacie, że Google i Apple faktycznie mogą zrewolucjonizować motoryzację?

Źródło: Neowin, Reuters. Foto: REUTERS/GARY CAMERON

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!