Tablety

iPad mini 2 zadebiutuje dopiero w 2014 roku

przeczytasz w 1 min.

Pogłoski o problemach w produkcji urządzenia okazują się chyba prawdziwe, bo jego premiera nie odbędzie się raczej w tym roku.

iPad mini 2 zadebiutuje dopiero w 2014 roku

Wygląda na to, że iPad mini nie prędko doczeka się swojego następcy. Pojawiające się już od jakiegoś czasu pogłoski o problemach w produkcji urządzenia okazują się chyba prawdziwe, bo jego premiera nie odbędzie się raczej w tym roku.

Masowa produkcja iPada mini 2 nie rozpocznie się wcześniej niż w ostatnim kwartale tego roku. Oznacza to tyle, że do sklepów tablet trafi najprawdopodobniej dopiero na początku 2014 roku. Opóźnienie związane jest z wyświetlaczem Retina, który pojawi się w nowym tablecie.

Nie chodzi tutaj jednak o skomplikowany proces jego wytworzenia, lecz o zgromadzenie odpowiedniego zapasu tychże wyświetlaczy w rozmiarze 7,9". Ekran o takiej właśnie przekątnej oferować ma iPad mini 2, na którym wyświetlany będzie obraz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli.

Jednocześnie pojawiły się jednak głosy, że Apple planuje zaktualizowaną wersję aktualnego iPada mini, która miałaby pojawić się w już za kilka miesięcy. Podobno ma być lżejsza, cieńsza i wyposażona w nieco ulepszoną specyfikację, choć szczegółów niestety brakuje.

Źródło: cnet

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sampras
  1
  No to poczekamy trochę dłużej... Mam tylko nadzieje, że iPad mini 2 nie będzie kosztować więcej niż obecnie 1-ka.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login