Karty graficzne

Dobre wieści dla graczy – ASUS obniży ceny kart graficznych

przeczytasz w 2 min.

Ostatnie tygodnie pokazują coraz lepszą sytuację na rynku kart graficznych. To jednak nie koniec dobrych wieści – firma ASUS zapowiedziała obniżki cen sprzętu.

Ubiegły rok nie był najlepszy dla osób planujących zakup karty graficznej – wszystko przez kryzys, który przekładał się na problemy z dostępnością i mocno zawyżone ceny sprzętu. W ostatnich tygodniach obserwujemy jednak poprawę sytuacji, a karty w sklepach zaczynają coraz mocniej tanieć.

To nie koniec dobrych wieści.

ASUS obniży ceny kart graficznych

Firma ASUS poinformowała, że od 1 kwietnia planuje obniżyć ceny kart graficznych z serii GeForce RTX 3000 (i to nie Prima aprilis!). W informacji przekazanej redakcji Tom’s Hardware czytamy:

W wyniku ostatniej obniżki ceł na import z Chin do Stanów Zjednoczonych, przedstawiciele handlowi, gracze i entuzjaści komputerów PC odczują niższe ceny kart graficznych ASUS GeForce RTX z serii 30 od 1 kwietnia 2022 roku.

Według prognoz, obniżki mają sięgać nawet 25% i obejmą wszystkie segmenty kart graficznych – począwszy od podstawowych modeli GeForce RTX 3050 i RTX 3060, przez średniej klasy GeForce RTX 3070, a na topowych konstrukcjach GeForce RTX 3080 i RTX 3090 skończywszy.

Wprawdzie na spadki cen w sklepach pewnie będziemy musieli trochę poczekać, ale to dobra informacja (szczególnie, że rok temu producent podnosił ceny sprzętu). Warto zaznaczyć, że oświadczenie wspomina tylko o kartach Nvidii. Nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja z modelami AMD Radeon (które też przecież podlegają ocleniu).

ASUS GeForce RTX 3090

(W końcu) nadchodzą dobre czasy dla graczy

Wygląda na to, że sytuacja na rynku kart graficznych w końcu zaczyna się poprawiać. Mało tego! Niedługo czeka nas premiera pierwszych modeli Intela oraz kolejnych konstrukcji Nvidii i AMD. To dobre wieści przede wszystkim dla nas - obniżki cen i większa konkurencja na pewno zachęci graczy do zakupu nowych modeli i długo wyczekiwanej modernizacji sprzętu (przy okazji zerknijcie do naszego zestawienia polecanych modeli dla graczy).

Źródło: Tom’s Hardware

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slo1q
  13
  Ten news dotyczy tylko rynku USA, to tam były nałożone ogromne cła na import z Chin.
  U nas nie zmieni się nic.
  • avatar
   KENJI512
   5
   Dobre wieści to będą, jak obniżą ceny sklepy do poziomu uczciwego. Takie go 1999zł, no nawet 2300zł za RTX 3070. I tak dużo proponuję, za chwilę premiera kolejnej generacji...
   • avatar
    paankracyk
    4
    Chciałem napisać dokładnie to samo co slo1q. Ten artykuł jest z wczoraj. Dotyczy zniesienia taryf celnych, które zostały zniesione. W tym samym artykule nawet wspominają, że NIE DOTYCZY to Europy, bo u nas tych ceł nie ma :).
    • avatar
     BariGT
     0
     Asus i tak mial jedne z najdrozych modeli, poza tym zalezy jeszcze po ile zdecyduja sie sprzedawac sie ja sklepy. NV tez podaje ceny sugerowane i co z tego?
     • avatar
      danieloslaw1
      0
      obnizają bo nvidia obniżyłą ceny chipów plus oni zwiekszyli ceny niedawno. Wychodzi 25% około XD
      • avatar
       Marucins
       -1
       ASUS?
       Ta sprzedajna K.?
       https://som.yale.edu/story/2022/over-450-companies-have-withdrawn-russia-some-remain
       • avatar
        youkai20
        -1
        Pokuszę się o stwierdzenie, że ubiegły rok był wręcz najgorszy w XXI wieku dla kupujących GPU.
        • avatar
         Agresor
         -2
         To specjalnie dla Rosjan, unich teraz bieda, a Asus wciąż się tam panoszy.
         • avatar
          szymcio30
          -3
          Moga nawet stanieć do tych MSRP, ale nie lódźmy się, ze następca rtx 3080 będzie kosztował 3300zł. Ta kwotę trzeba będzie pomnożyć razy 2. Tanio to już było
          • avatar
           szymcio30
           0
           Co to jest 25% skoro i tak karty kosztują ok 40% MSRP
           • avatar
            spyman
            0
            Kurcze... szkoda.... Może kiedyś przyjdą też podobne czasy nie tylko dla graczy. Może kiedyś przyjdą też dla ludzi którzy wykorzystują komputery do czegoś więcej niż tylko giercowanie. Może dla grafików, fotografów, projektantów itp. Kto wie.... No ale dzisiaj czytamy że idą dobre czasy dla graczy. Zazdraszczam.