Ciekawostki

„Automaty telefoniczne” wracają... na Lotnisko Chopina

przeczytasz w 1 min.

Największy port lotniczy w Polsce jest wyposażany w żółte automaty telefoniczne, z których zadzwonimy, gdy rozładuje się komórka.

Wszyscy mają komórki, więc automaty telefoniczne montowane na ścianach czy w budkach przestały mieć sens. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tym stwierdzeniem. Wśród tych zaś, którzy się nie zgadzają, znajdują się zarządcy największego portu lotniczego w Polsce.

Na terenie Lotniska Chopina w Warszawie rozlokowano pięć naściennych aparatów telefonicznych – w różnych częściach obiektu. Łatwo je rozpoznać, są bowiem pomalowane na żółto. Nie są to jednak typowe „automaty”, do jakich przywykliśmy, ponieważ żadne karty telefoniczne czy monety nie będą potrzebne do wykonania połączenia.

I tutaj właśnie dochodzimy do najciekawszej wiadomości. Korzystanie z tych aparatów telefonicznych będzie bowiem zupełnie bezpłatne. Jedyne ograniczenie jest takie, że można z nich dzwonić wyłącznie na numery polskich operatorów. Możliwe będzie również nawiązanie połączenia z policją, pogotowiem czy SOL-em. Innymi słowy, to taki telefon awaryjny.

Lotnisko Chopina automat

Choć z jednej strony brzmi to jak cofnięcie się o kilka dekad, to bez wątpienia jest to ciekawy pomysł, który w gruncie rzeczy naprawdę może mieć sens. Ważne tylko, by ktoś tych „automatów” pilnował, bo wiadomo jak w innym razie może skończyć się eksperyment z maszyną do dzwonienia za darmo.

Źródło: Lotnisko Chopina

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Przejaw zdrowego rozsądku.

  Mnie się tam niektóre "retro" podoba, może v2.0 będzie w gustownej, zamykanej budce ;)
  • avatar
   eltar
   5
   Szkoda tylko, że w większości przypadków nie będziemy wiedzieli gdzie zadzwonić - przecież teraz już nikt nawet nie stara się pamiętać numerów telefonów do znajomych (wszystkie są w komórce - dla przypomnienia ROZŁADOWANEJ).
   No, chyba że chcemy przyoszczędzić baterię w telefonie :)
   • avatar
    Alladen
    4
    Już widzę pełne kolejki "januszów" , którzy będą czekać bo za darmo
    • avatar
     xchaotic
     4
     Mysle ze to dobry pomysl - wiele osob przylatuje z zagranicy i moze nie miec pakietu, beda musieli tylko odgonic nastolatki, ktore chcialy sobie pogadac z kolezanka pare godzin ;)
     • avatar
      wojciechu15
      3
      Moim zdaniem pomysł dobry. O kolejki Januszy bym sie nie martfił bo oni i tak dawno mają połączenia bez limitu za 15zł na miesiąc, a taki telefon może faktycznie niejednemu człowiekowi tyłek uratować.
      • avatar
       Satanski
       1
       A to nie trzeba będzie pokazywać dokumentu tożsamości przed dzwonieniem? Toż to zaproszenie dla terrorystów tak, jak nierejestrowane kardy prepaid /s
       • avatar
        malpitrzon
        1
        Powinna być opcja włożenia własnej karty SIM. Przejrzenia kontaktów na niej i zadzwonienia ze swojego numeru.