• benchmark.pl
 • Gry
 • Battlefield 6 może nie dać rady na starszych konsolach. Dla niektórych to dobra wiadomość
Gry

Battlefield 6 może nie dać rady na starszych konsolach. Dla niektórych to dobra wiadomość

przeczytasz w 1 min.

Nowa część serii Battlefield ma, wedle nieoficjalnych doniesień, imponować skalą i efektami wizualnymi. W pełni uzasadnione są w tym kontekście pytania o to, czy i jak poradzą sobie słabsze platformy.

Battlefield 6 tylko dla PC i nowych konsol?

Możliwe, że gracze wciąż preferujący konsole PlayStation 4 oraz Xbox One (lub korzystający z nich przez niedobór następców) będą musieli obejść się smakiem. Tom Henderson dostarczający często sprawdzających się później doniesień od pewnego czasu skupia się właśnie na Battlefield 6 i tym razem odniósł się do platform, na jakie gra ma trafić.

Jak sugeruje, Battlefield 6 może zostać wydany wyłącznie na PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S i oczywiście na PC. Jednocześnie dodaje, iż w celu przyciągnięcia jak największej liczby graczy strzelanka miałaby pojawić się w Xbox Game Pass, już w dniu swojej premiery. I tu dochodzimy do tych, którzy mogliby skorzystać, bo abonenci tej usługi otrzymaliby szansę ogrania Battlefield 6 w ramach abonamentu.

Grafika i destrukcja otoczenia mają tu imponować

Taki scenariusz może dawać nadzieje na to, że obejdzie się tu bez kompromisów co do oprawy wizualnej. Poświęcając się wyłącznie najmocniejszym platformom twórcy mogliby wiele z nich „wycisnąć”.

Sam Tom Henderson jest jednym z tych, którzy najbardziej podgrzewają atmosferę wokół tych elementów. Ostatnio podał, iż jedną z nowości będą klęski żywiołowe. O zaawansowanej destrukcji otoczenia spekuluje się natomiast od bardzo dawna.

Kiedy oficjalna zapowiedź nowego Battlefielda?

Oficjalna zapowiedź gry z prezentacją pierwszych materiałów wideo powinna odbyć się w maju, najpóźniej w czerwcu. Co do premiery to tutaj już nawet przedstawiciele EA mówią o tegorocznej jesieni.

Źródło: twitter - @_Tom_Henderson_

Warto zobaczyć również:

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  18
  Starszych?! Te konsole mają już około 10 lat, to szroty!

  Nie róbcie na nie "next genowych" gier, bo nawet na niskich ustawieniach grafiki ich nie uciągną, bo chociażby procesor nie wyrobi z innymi obliczeniami, fizyką czy sztuczną inteligencją.
  • avatar
   szymcio30
   15
   Gdyby podobnie podeszli twórcy Cyberpunka 2077 to nie byłoby takiej padaki na starych konsolach. One już swoje odsłużyły czas na nowa generacje
   • avatar
    bIeblebleble
    8
    PlayZłom 4 już w dniu premiery był starszą konsolą z procesorem z laptopów z 2010 roku.
    • avatar
     Mario2k
     0
     Jak z wykrywaniem cheat'erów ? dalej tak kulawy system i wyciek z siedziby Dice że w day one był już płatny cheat ?
     • avatar
      pawluto
      0
      Czekam na to na PC - problemy konsol mam gdzieś...
      ps. Ta lawina to jakiś hiper mega efekt specjalny ???
      dobry programista zrobiłby to i na amidze 500...ale z 1 mb ram...:)