Ciekawostki

Kurs Bitcoin mocno w górę. Dawno nie było tak dobrze

przeczytasz w 1 min.

Fani kryptowaluty Bitcoin mają powody do zadowolenia. W ostatnich dniach kurs wirtualnej waluty poszedł mocno do góry – tak dużych zysków nie obserwowaliśmy od kilku miesięcy.

Bitcoin zakończył ubiegły rok z ogromnymi spadkami, co spotkało się z falą niezadowolenia wśród entuzjastów kryptowalut. Mamy jednak dobre wieści. Najważniejsza wirtualna waluta odrabia straty.

Kurs Bitcoin mocno w górę

Jeszcze na początku roku za jednego Bitcoina trzeba było zapłacić około 17 tysięcy dolarów – był to najgorszy kurs kryptowaluty od końca 2020 roku. Sytuacja zaczęła się zmieniać kilka dni temu.

Bitcoin - kurs kryptowaluty

W ostatnich dniach kurs kryptowaluty skoczył z 17 tysięcy dolarów nawet do 21 tysięcy dolarów (mówimy więc o wzroście na poziomie około 20%!). Co prawda nie jest to rekord, ale wartość BTC wróciła do poziomu z końcówki 2022 roku.

Inne kryptowaluty też odrabiają straty

Jak można było się spodziewać, niektóre inne kryptowaluty też zaczęły zyskiwać na wartości. Ethereum (ETH) w ostatnim tygodniu zyskało około 17%, Ripple (XRP) i Dogecoin (DOGE) po około 10%, a Cardano (ADA) około 8%. Prawdziwy rekord należy do kryptowaluty Solana (SOL), której kurs w ostatnich dniach poszybował w górę blisko o 43% (!).

Co przyniesie 2023 rok na rynku kryptowalut?

Wzrosty Bitcoina i innych altcoinów na pewno cieszą entuzjastów kryptowalut, a wielu dopatruje się tutaj początków odbicia krypto lub nawet nowych rekordów. Trudno jednak przewidzieć co przyniosą dalsze miesiące. Historia już nie raz pokazała, że kursy wirtualnych walut są nieprzewidywalne i tak naprawdę niczego nie możemy być pewni.

Źródło: Money

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kropeczka
  10
  Są owce, trzeba strzyc !!!!
  • avatar
   boxer
   8
   pic na wode że ma się dobrze,ostatnio Elon Musk rezygnuje z kryptowalut,że jest nie opłacalny i zbyt ryzykowny i nie wróży mu dobrze.Chcielibyście napędzić to G. żeby znowu na rynku robiło zamęt ale nic z tego.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Kurs raz rośnie raz spada i tak jest od ponad dekady. Nic się nie skończyło jak czarnowidza niektórzy. Trzeba wyczuć koniunkturę.
    • avatar
     KENJI512
     2
     Zaczyna się...

     Niech to umiera, chcemy tanie GPU.

     Spalone zasilacze i powodzie górnikom!
     • avatar
      Andrettoni
      1
      Gdzie tu logika? Padła giełda, znikły pieniądze i ceny kryptowalut spadły. Teraz je odnaleźli, chyba z 5 mld$ i ceny wzrosły. Od kiedy cena rośnie, gdy wzrasta podaż?
      • avatar
       Cezarr
       -2
       Tam ktoś coś piał w komentarzach pod innymi artykułami, że to do zera spada? Ciekawe...

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login