Ciekawostki

Bilionowy rekord bitcoina

przeczytasz w 1 min.

Wartość bitcoina rośnie w niebywałym tempie. Właśnie padł kolejny rekord i to rekord – dodajmy – bilionowy. Ciekawie dzieje się na rynku kryptowalut.

Bitcoiny na rynku są już warte bilion dolarów

Kilka dni temu 1 bitcoin osiągnął wartość 50 tysięcy dolarów, bijąc tym samym swój rekord i umacniając się na pozycji najcenniejszej kryptowaluty na świecie. W poświęconym temu newsie napisaliśmy, że lada chwila wartość wszystkich bitcoinów na rynku może przekroczyć bilion dolarów. I nie pomyliliśmy się. 

Aktualnie w obrocie znajduje się ponad 18 milionów bitcoinów. Przy wycenie na poziomie 55 tysięcy dolarów za 1 BTC (a właśnie taką obecnie obserwujemy) oznacza to, że wartość wszystkich bitcoinów na rynku wynosi już bilion dolarów

BTC bilion
Zmiana wartości bitcoina w ciągu ostatniego roku (CoinMarketCap).

Między bitcoinem a innymi kryptowalutami jest przepaść. Dla porównania drugie ethereum jest wyceniane na około 1800 dolarów za pojedynczą wirtualną monetę, a łączna wartość nieznacznie przekracza 200 milionów. 

Bańka rośnie. Czy wkrótce pęknie?

W porównaniu do sytuacji z początku roku wartość bitcoinów wzrosła już prawie o 100 procent i nic nie wskazuje na to, by miała nagle drastycznie spadać. I sceptycy mogą teraz wtrącić, że nigdy na to nie wygląda, ale ostatecznie bańka musi pęknąć. 

Może w tym być trochę racji, choć trudno porównywać tę sytuację do wielkiego krachu sprzed trzech lat – wtedy wzrost wynikał ze spekulacji indywidualnych inwestorów, dziś jego podstawą jest rosnące zainteresowanie profesjonalnych podmiotów. Między innymi Mastercard chce wprowadzić kryptowalutę do swojej sieci.

Źródło: Reuters, CoinMarketCap, informacja własna

Czytaj dalej o kryptowalutach: 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kapitan Nocz
  12
  Powiedzcie mi kto decyduje się na transakcje finalizowane w bitcoinie, jeśli nie wiadomo, jaka jutro będzie jego wartość? Nie mówię tu o groszowych sprawach tylko o poważnych kwotach, do których ma pretendować ta waluta.
  • avatar
   Marti99
   10
   >>>i nic nie wskazuje na to, by miała nagle drastycznie spadać
   Nic nigdy nie wskazuje i nagle BACH :)
   • avatar
    Mario2k
    3
    Bitcoin to spekulacja jedna z najlepszych ,prawie każdy ogarnięty może na niej zarobić ale do czasu.
    Zakładam jeszcze jedną banię na poziomie 200tys usd za BTC ale dopiero za niespełna 3 lata po następnym Halvingu
    • avatar
     pawluto
     2
     Bajki niczym u Andersena...
     To tak jakbym sprzedał swoje skarpetki za pół miliona dolarów...bo na tyle je cenię :)))
     • avatar
      Sander Cohen
      1
      Spoko. Tym razem nie peknie. Nie ma mowy o czyms takim jak poprzednio. I poprzednio. I poprzednio... A za miesiąc... Ale nie... Jak to? Przeciez MasterCard! Przeciez Elon Musk! Boze co ja teraz poczynie z tymi wszystkimi RTXami??? Wiem! Opchne na Allegro/eBay jako mało uzywane i wciaz na gwarancji...
      • avatar
       Dariosex
       0
       Oddac bitcojny ludziom biednym jak my!!!
       • avatar
        Marekpe
        -1
        Niech ta pie....na waluta cyfrowa zw. bitcoin upadnie jak najszybciej i nie było śladów po niej.Nie wiem czym nie którzy się fascynują,czymś co doprowadzi nas do niewolnictwa.
        • avatar
         maxbit
         -1
         Ludzie są głupi i nie to aby dotyczyło powiedzmy naszego lokalnego podwóreczka
         Przecież to nic innego jak piramida finansowa :)
         Frajerzy dają się zrobić jeszcze sie nagoni frajerów "słupami" jak w grze w 3 karty bo się powie frajerom że kupił to ten czy tamten schemacik ten sam ... ale kto to rozumie prawie nikt.