Ciekawostki

BLIK zbliżeniowy i globalny

przeczytasz w 1 min.

BLIK rośnie w zawrotnym tempie i równie dynamicznie ma się rozwijać. Już wkrótce skorzystamy z niego zbliżeniowo i za granicą, a wszystko to dzięki strategicznej współpracy Polskiego Standardu Płatności i Mastercard.

O dynamicznym zyskiwaniu popularności najlepiej świadczy fakt, że BLIK w pierwszej połowie tego roku osiągnął liczbę transakcji porównywalną z tą, na jaką w tamtym roku musiał czekać 12 miesięcy. Podczas publikowania tych wyników przedstawiciele Polskiego Standardu Płatności zapowiadali, że wkrótce usłyszymy ciekawe wiadomości i wygląda na to, że właśnie do nas dotarły.

BLIK pozwoli na płatności zbliżeniowe 

Polacy bardzo chętnie korzystają z BLIKA podczas zakupów w sieci, a na drugim miejscu są wypłaty z bankomatów. Dopiero na najniższym stopniu podium znajdują się płatności w sklepach stacjonarnych i może to wynikać z tego, że podawanie kodu nie jest tak wygodne jak po prostu zbliżenie karty czy smartfona. Dzięki porozumieniu z Mastercard wkrótce to przestanie być problem.

BLIK Mastercard zbliżeniowo

Współpraca z amerykańskim gigantem pozwoli użytkownikom BLIKA na dokonywanie płatności zbliżeniowych we wszystkich terminalach POS akceptujących standard Mastercard Digital Enablement Service, …czyli właściwie we wszystkich terminalach POS. Z tym wiąże się coś jeszcze…

Płatności BLIK także za granicą

Standard płatności zbliżeniowych Mastercard jest obsługiwany na całym świecie, w efekcie – z wszystkimi kompatybilnymi terminalami POS „dogadamy się” też za pomocą BLIKA. Oznacza to, że polski system płatności mobilnych ma olbrzymią szansę, by stać się rozwiązaniem globalnym.

BLIK Mastercard globalnie

Integracja BLIKA z technologią Mastercard nastąpi najpóźniej za pół roku. A co na tym zyskuje ten drugi? Część udziałów Polskiego Standardu Płatności, dzięki czemu staje się jednym z siedmiu jego współwłaścicieli.

Źródło: BLIK Mobile

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  alfabit
  2
  A kodów QR i tak nie mają. Płacenie w sklepie z przepisywaniem cyferek żenujące...
  • avatar
   MarioA
   -14
   Odkąd płacę w sklepach Apple Pay to nie wyobrażam sobie innej, prostrzej i szybszej metody. Nie mam pojęcia co musiałby mieć BLIK aby na to przejść :) Zero pinów przy dowolnych transakcjach, zero stresu (działa nawet jak smartfon jest poza zasięgiem neta). Chyba podobnie wygoda to również płatności Google, tu też chyba nikt się nie przerzuci na BLIKa jeżeli działa to tak samo wygodnie jak Apple Pay. Pytanie zatem - dla kogo to jest? W sieci też płacę Apple Pay gdzie się tylko da lub kartą, którą mam zapisaną. Palec na czytnik w macbooku i w sekundę płatność leci, przepisywanie kodu i jeszcze akceptacja w apce mobilnej jest jak cofanie się dziesiątki lat wstecz :)
   • avatar
    owen444
    0
    Lepiej żeby zastąpili tego Blika Bitcoinem!!!!! niedługo nowe ATH 50tys$ :))))))))))))))