Foto

Adapter Wi-Fi mieszczący się slocie kart SD - pomysł Canona

przeczytasz w 1 min.

Dotychczasowe karty SD z funkcjonalnością bezprzewodową pozwalają tylko transmitować zdjęcia lub filmy. Adapter W-E1 Canona prawdopodobnie to zmieni.

Dotychczasowe karty pamięci, które mają wbudowane funkcje Wi-Fi, pozwalają na przesyłanie zdjęć z aparatu do smartfona lub komputera, ale na nic więcej. O czymś takim jak bezprzewodowe sterowanie aparatem możemy na razie tylko pomarzyć lub kupić zewnętrzny adapter Wi-Fi.

Zresztą nie każdy adapter Wi-Fi pozwoli na rozbudowaną kontrolę aparatu. Niektóre jedynie umożliwiają to co czynią karty pamięci, ale przy nieco lepszych parametrach wydajnościowych. Istnieją też liczne aparaty z wbudowanym Wi-Fi, nadal jednak wiele lustrzanek wymaga zastosowania dedykowanego adaptera.

Pomysł Canona, który ma przybrać postać adaptera W-E1, ma zmienić ten stan rzeczy. W obudowie o rozmiarach karty SD, umieszczona byłaby zostanie cała elektronika, która potrzebna jest by pełnić tę samą rolę co zewnętrzny adapter Wi-Fi. Prawda że proste.


Karta ze specyfikacją, do której dorarło digicame-info

A skoro rozmiary obudowy mają mieć rozmiary karty SD, to czemu by nie umieścić wszystkiego właśnie w obudowie karty SD. Do takiego wniosku doszli koledzy z digicame-info, którym udało się natrafić na specyfikację adaptera W-E1. Nie ma co prawda tam mowy bezpośrednio o kartach SD i slotach w aparatach, ale wymiary W-E1 (24 x 32 x 2,1 mm) i waga 2 gramy, wiele sugerują.

Adapter W-E1 według danych z karty produktu, pozwoli nie tylko na transfer danych, ale też kontrolę aparatu z poziomu smartfona.

Jeśli Canon faktycznie wprowadziłby na rynek taki produkt i uczynił go na dodatek kompatybilnym z innej marki aparatami, nawet kosztem aktualizacji oprogramowania, to byłaby to bardzo fajna sprawa.

Najwięcej zyskaliby użytkownicy aparatów z podwójnym slotem i wolnym slotem SD, które nie mają Wi-Fi. Nie musieliby oni, o ile są skłonni poświęcić jeden slot na adapter, korzystać z mało wygodnych zewnętrznych adapterów.

Źródło: Canonwatch

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Pomysł stary że hej. w zamyśle SD miało być czymś więcej niż tylko kolejną odsłoną pamięci typu flash. swego czasu były dostępne karty SD z ....... modułem ethernet. jak to się mogło stać? chodzilo o to że specyfikacja przewidywała zastąpienie standardu PCMCIA, standardem SD w ówczesnych palmtopach, bo PCMCIA jest po prostu wielkie. tak więc canon tutaj ameryki nie odkrył. to samo jest z SC z wifi.
  ale karta to sama elektronika bez sterowania. sterowanie musi zapewnić urządzenie. i to jest akurat zasługa oprogramowania aparatu, że pozwala na tak niewiele.

  czy idea innych urządzeń w SD była kontynuowana w kartach mini/microSD, tego nie wiem. ale w pełnowymiarowcach tak, i jest to zapisane w specyfikacji standardu SD.
  • avatar
   Kiciulek
   -1
   http://www.toshiba-memory.com/cms/pl/produkty/bezprzewodowe-karty-sd/FlashAir/bezprzewodowa-karta-sd-flashair.html