• benchmark.pl
 • Gry
 • CD Projekt po raz pierwszy sugeruje wprost, że nowy Wiedźmin powstanie
Gry

CD Projekt po raz pierwszy sugeruje wprost, że nowy Wiedźmin powstanie

przeczytasz w 1 min.

Wiedźmin to zdaniem wielu graczy najlepsza polska marka w świecie gier i jedna z najlepszych w ogóle. Póki co pozostaje w delikatnym letargu, ale wygląda na to, że prędzej czy później o sobie przypomni.

Wiedźmin 4 najprawdopodobniej powstanie

Niemal wszystkie siły CD Projekt RED skupiają się obecnie na Cyberpunk 2077. Nie zmieni się to jeszcze przez pewien czas. Jak przypomina Adam Kiciński, prezes CD Projekt, po premierze gry będzie trzeba zająć się pracami na trybem multiplayer oraz dodatkami. Jednocześnie powoli rozkręcać będą się prace nad nową grą AAA, która obecnie jest w fazie „klarownego konceptu”. O czym mowa? Wszystko wskazuje na to, że o nowej odsłonie serii Wiedźmin.

Prowadziliśmy już prace nad kolejną grą single player, doprowadziliśmy do powstania w miarę klarownego konceptu, który czeka na dalszy rozwój. I to zaczyna się już dziać, choć nie chcemy temu na razie poświęcać czasu. Zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunk 2077 prace nad kolejnym tytułem ruszą z kopyta. [...] Mamy dwa światy i w ramach tych światów chcemy tworzyć gry - w związku z tym wszystkie zaplanowane na razie gry są albo wiedźmińskie albo cyberpunkowe.

Nowy Wiedźmin, nowy bohater

To pierwsza tego typu deklaracja, do tej pory ograniczano się do bardziej enigmatycznych słów. Wiedźmin 4 to niekoniecznie ostateczna nazwa. Pewne jest za to jedno. Nowy Wiedźmin, kiedykolwiek się pojawi, nie będzie skupiał się na przygodach Geralta z Rivii. Adam Kiciński potwierdził to, co słyszeliśmy już wcześniej, uwielbianemu przez wielu bohaterowi poświęcona była dotychczasowa trylogia.

Jaką postać widzielibyście jako głównego bohatera / główną bohaterkę nowej części serii?

Źródło: stooq

Warto zobaczyć również:

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bialyikar
  1
  "Nowy Wiedźmin, kiedykolwiek się pojawi, nie będzie skupiał się na przygodach Geralta z Rivii." ale to było wiadome przynajmniej od roku (jeśli nie dłużej). CDP mówił już, że przygody Geralta skończą się na 3 trzęści, ale nie było mowy, że nie powstanie kolejna gra w świecie wiedzmina. Zresztą, za duże pieniądze, tylko głupi by odpuścił.
  • avatar
   Aretsky
   0
   Fajnie, że będzie jakaś nowa postać a nie kontynuacja serii bo osobiście - nie przeszedłem żadnej części serii.. Grałem kawałek w trójkę ale jakoś odłożyłem po dwóch godzinach i już nie wróciłem.. Może gdybym grał od 1-szej części, to na pewno bym oczekiwał kontynuacji, a z racji tego że jestem dzieckiem Gothic-a i Risen-a, to przyjemnie będzie zacząć nową historię z RED-ami i wciągnąć się na trylogię :P
   • avatar
    Reqiem88
    0
    A ja bym widział historie przed Geraltem, gdzie jeszcze wiedźmińskie cechy mają się dobrze i wcielamy się w młodego chłopaka który dopiero co został przemieniony. Pierwszy rozdział jeszcze w szkole, widzimy jak dorasta a potem wyprawa w świat pierwsze walki z potworami, takie Fable tylko w wiedźmińskim świecie. Kreator postaci, jakieś klasy do wyboru. Pełnoprawne rpg.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Od dawna CD Red Projekt zapowiadali że nie porzucają świata wiedźmińskiego i będzie kontynuacja ale z innym głównym bohaterem , jak dla mnie pasowałaby tu " Wiedźminka Cirilla ".Mogliby też zrobić remake Wiedźmina 1.
     • avatar
      Prezes Internetu
      -1
      Niech tylko nie odpierdolą takiej kichy jak Netflix.
      • avatar
       Konto usunięte
       -10
       Konami kiedyś strzeliło sobie w kolano z podobnym pomysłem. Nazywał się Raiden i wszyscy zastanawiali się co ten p****ł robi w MGS 2: Sons of Libery. Wiedźmin bez Geralda to nie Wiedźmin. Kuce znające na pamięć każdą książkę i każdą postać to plankton. Reszta chce Geralda i jego cięty język.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        widocznie dogadali się z Sapkiem. ciekawe co z tego wyniknie. Zakończenie serii na W3 to taki sobie pomysł
        • avatar
         Gregorio
         0
         Ze bedzie kontunuacja co do tego nie a watpliwosci. Nawet ja wyjdzie srednio, to i tak zarobia dzieki marce.
         • avatar
          mgkiler
          0
          Gracze za bardzo przywykli do Geralta by nagle dawać innego wiedźmina.

          Geralt, ale np w czasach Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia - to było by fajne.
          • avatar
           LukisNysa
           0
           Jak to będzie to Ciri to bardzo dobrze w innym wypadku to nie będzie to samo.