Gry na konsole

Starsze konsole coraz bardziej problematyczne. Dla Chernobylite również

przeczytasz w 2 min.

Jeśli zainteresowały Was zapowiedzi dotyczące Chernobylite, ale celujecie w wersję na PlayStation 4 lub Xbox One, będziecie musieli poczekać dłużej. Pocieszające, że opóźnienie nie jest duże.

Premiera Chernobylite na PlayStation 4 i Xbox One opóźniona

Lista platform docelowych Chernobylite jest dość długa, aczkolwiek jeśli chodzi o dostępność poszczególnych wersji, to sprawa nieco się komplikuje. Póki co przy grze studia The Farm 51 mogą bawić się posiadacze PC. W przypadku konsol PlayStation 5Xbox Series X oraz Xbox Series S premiera planowana jest na końcówkę roku. Wciąż korzystający z konsol PlayStation 4 i Xbox One mieli natomiast otrzymać możliwość rozpoczęcia 7 września (na niektórych rynkach 10 września). W wydanym dziś komunikacie ujawniono, że ostatecznie stanie się to 28 września.

„W All in! Games zawsze wyznaczamy sobie wysokie standardy dla każdej z naszych premier i jesteśmy bardzo zadowoleni z gier, które wydaliśmy w tym roku. Takie też standardy stosujemy dla Chernobylite i w związku z tym postanowiliśmy nieco opóźnić wydanie tego tytułu, aż do rozwiązania nieprzewidzianych problemów z buildem na konsole. Chcemy mieć pewność, że wszystkie realizowane przez nas projekty trafiają na rynek w jak najlepszej jakości i przesunięcie konsolowej daty premiery Chernobylite o kilka tygodni pozwoli nam to osiągnąć. Bardzo prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości, byśmy mogli w najbliższym czasie dopracować nasz produkt.” - Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games

Chernobylite w wydaniu cyfrowym w sklepach dedykowanych PlayStation 4 i Xbox One zostało wycenione na 29,99 euro / 119,99 złotych. Dostępne ma być również wydanie pudełkowe za 34,99 euro. To drugie dedykowane posiadaczom PlayStation 4 będzie zawierać dodatkowe elementy, między innymi szczegółową mapę Strefy Wykluczenia, cyfrowe pocztówki i cyfrowy artbook The Art of Chernobylite.

Chernobylite na PlayStation 4
Infografika przybliżająca wydanie pudełkowe na PS4 (jeszcze ze starą datą premiery).

Chernobylite na PC ma się świetnie

Twórcy mają sporo powodów do zadowolenia w kontekście wersji, którą już wydano. Chernobylite spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem przez graczy sprawdzających grę na PC. Trafiło na listę 20 największych premier lipca sklepu Steam, gdzie zebrało też bardzo wysokie noty. Owszem, może nie mówimy o szczególnie gorącym okresie w branży, ale rzut oka na platformę metacritic również może wywoływać uśmiech na twarzach przedstawicieli The Farm 51. Średnia ocen od graczy wynosi tam obecnie 82% i jest wyższa od tej, o jakiej mowa w kontekście branżowych mediów.

Oczywiście te ostatnie też napisały o Chernobylite sporo dobrego. Zresztą, potwierdza to nowy zwiastun gry, który skupia się właśnie na jej ciepłym przyjęciu.

Źródło: The Farm 51

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  1) Po co wydawać gry na te gnioty sprzed iluś lat... to proszenie się o problemy. To starsza generacja, miała swój czas i swoje gry i niech tak zostanie.

  2) Benchmark - coś Wam kanał RSS ostatnio popsuł się, linki źle działają.
  • avatar
   Shiriu89
   1
   No dobra umówmy się... Odpalenie jakiejkolwiek współczesnej gry na GPU XboxOne wpadającym pomiędzy HD7770/HD7790 to sam w sobie istny wyczyn :P
   • avatar
    portoryko
    1
    Trochę z innej beczki. Wasz RSS z newsami/aktualnościami chyba się wyłożył. Niby podaje newsy, ale po kliknięciu wyskakuje błąd. Czy tylko u mnie?
    http://www.benchmark.pl/rss/aktualnosci-pliki.xml
    • avatar
     yareku
     -1
     Warto tylko pokazać, jak gra będzie wyglądać i działać. Otwarcie pokazać komuś że nie będzie to samo co na ps5. Nie tak jak w przypadku cyberpunka ukrywać konsolowe wersje.
     • avatar
      szymcio30
      -2
      To nie jest żadna nowość. Powinni zacząć robic gry pod nowe konsole i PC. Jednak biznes to biznes. Lepiej sprzedac milion kopi dzialajacych w porywach do 30 fps niż 1000 na PS5 gdzie bedzie smigac w 60
      • avatar
       DarioSocjalista
       -3
       Jestem ekspertem w dziedzinie gier komputerowuwych o nie widzę niczego co hybwbtek grze moglonzaintwresowqx potencjalnego gracza. Ot zwykła gra jakich dużo na rynku. Moja ocena 4/10 i nie warto kupować a jak już tombak będzie w przecenie 1 dulara.
       • avatar
        Silver
        0
        Ruch słuszny, na pewno lepszy niż wypuścić wszystko na wszystkie platformy a potem łatać. Cena jak na świeży tytuł jest uczciwa więc na pewno chętnych na PS4/X1 nie braknie nie wspominając o tym co sama gra oferuje a jest to przede wszystkim klimat.