Internet

CHIP wraca z zaświatów

przeczytasz w 1 min.

Wierzymy, że konkurencja to zawsze coś dobrego, a CHIP to – podobnie jak benchmark.pl – jeden z nielicznych reprezentantów starej gwardii. Z przykrością odbieraliśmy ubiegłoroczne wiadomości o jego śmierci. Okazuje się jednak, że udało się go wskrzesić.

Serwis CHIP powrócił do żywych

Historia serwisu CHIP sięga przełomu lat 1996 i 1997. Na początku ubiegłego roku odszedł on jednak do przeszłości – ostatnie artykuły datowane są na marzec 2020. Po miesiącach nieistnienia dziś wraca do żywych. Ma to być powrót do formy i gratka dla dotychczasowych czytelników. Nie zmieni się więc tematyka, choć nowy redaktor naczelny reaktywowanego serwisu – Sławomir Puławski – nie wyklucza, że zostanie ona rozszerzona. 

CHIP logo

Sławomira Puławskiego możesz kojarzyć także z innej roli – jest mianowicie redaktorem naczelnym serwisu whatnext.pl. Jak sam komentuje, „jestem dumny, że po wielu miesiącach przygotowań mogę przywrócić CHIP jego wcześniejszym czytelnikom. W szczególności tym, którzy tak jak ja, wychowali się na nim. Zajmiemy się przywróceniem CHIP odpowiedniego miejsca wśród polskich serwisów internetowych”. 

Reaktywacja CHIP.pl. Czego można się spodziewać?

Jaki jest plan na nowy-stary CHIP? „Chcemy, aby przede wszystkim zamiast na emocjach, treści na portalu opierały się na faktach i konkretach, popartych rzetelną pracą redaktorów” – tłumaczy Sławomir Puławski. 

Źródło: CHIP, whatnext, informacja własna

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  17
  Szkoda też, ze benchmark troszkę zmienił profil, ponieważ dominują tu artykuły o grach. Testy czy opisy sprzętu należą do wielkich rzadkości, nie mówiąc już o samych 'benchmarkach'.
  • avatar
   Michał Starzyk
   11
   No to jeszcze pclab wróci i będzie git.
   • avatar
    pawluto
    8
    Ale to wraca portal czy gazeta ???
    Pamiętam jak kupowałem miesięcznik - gruba okładka - było co czytać.
    • avatar
     Aquagen
     6
     Wiecie jak się wabi kury? Chip, chip, chip, chip ;-D
     • avatar
      yankee74
      3
      No to teraz pozostaje nam poczekać na "Bajtka" :-)
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       CHIP gratis do każdej szczepionki :D
       • avatar
        piomiq
        1
        Ostatnio jeden z autorów piszących do Chipa skrobną artykuł na DobrychProgramach, które nawiasem mówiąc stały się słupem reklamowym dla wp.pl. Poziom artykułów nie zachwyca, a nowa odsłona strony jest powszechnie krytykowana, m.in. za nieczytelność.
        • avatar
         zack24
         1
         Fajnie! Będziemy porównywać jakość artykułów. Może Chabiński znowu będzie pisał? W sumie to pozytywne dla czytelników, bo każdy portal/vortal będzie dostarczał nowinki, i oby nie wyssane z palca.
         • avatar
          obcypl
          -8
          Nie no... naprawdę brakuje nam kolejnego portalu, w którym jak na "nowym benchmark" dominują artykuły sponsorowane, linki afiliacyjne i absolutny brak profesjonalizmu i obiektywizmu wśród kadry piszącej artykuły (bo dziennikarzami ich przez szacunek dla zawodu nie nazwę).
          • avatar
           mariusz_k
           0
           hmm, ale wersje mobajl mają tak zrąbaną, że z publikacji nie ma jak powrócić na sg
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            To ma sens na przeciw "pudelkowych" artow na wiekszosci portalow IT. Rzetelne testy w formie czytanej bez zbednego pierniczenia na YT. To bedzie chyba pierwszy magazyn jaki kupie od dobrych 10 lat :D