Aplikacje mobilne

Chrome będzie wyświetlał powiadomienia z Facebooka

przeczytasz w 1 min.

Facebook nie ustaje w wysiłkach mających na celu uprzyjemnienie korzystania z portalu jego wiernym użytkownikom.

Chrome powiadomienia z Facebooka

Facebook nie ustaje w wysiłkach mających na celu uprzyjemnienie korzystania z portalu jego wiernym użytkownikom. W dobie ogromnej popularności urządzeń mobilnych to one lądują w centrum uwagi i właśnie doczekały się nowego rozwiązania.

Od dłuższego czasu trwały prace, przy których uczestniczyło również Google. Nie bez przyczyny, ponieważ celem było zacieśnienie współpracy mobilnej wersji przeglądarki Chrome z portalem społecznościowym Marka Zuckerberga. Zakończyły się one sukcesem i z dumą ogłoszono właśnie, iż mobilny Chrome będzie od teraz w stanie wyświetlać na smartfonach i tabletach powiadomienia z Facebooka.

Nie trzeba silić się na jakąkolwiek konfigurację. Po zalogowaniu się na swoje konto (z najnowszej wersji przeglądarki) wyświetlony zostanie komunikat, w którym można będzie wyrazić zgodę na wyświetlanie powiadomień.

Powiadomień obejmujących informacje o nowych wiadomościach, polubieniach, oznaczeniach i wszystkim tym, o czym użytkownik informowany jest na deskopowej wersji portalu, a w przypadku urządzeń mobilnych poprzez mobilną aplikację Facebook. Co ciekawe, to właśnie od niej odciągać ma nowe rozwiązanie zaimplementowane w Google Chrome, które w mniejszym stopniu pochłaniać będzie podobno zasoby sprzętowe urządzeń. Poza tym ma być to ukłon w stronę tych, którzy zwyczajnie nie mają ochoty na instalowanie kolejnych aplikacji.

Tyle w teorii. Przeciwników tego rozwiązania z pewnością ucieszy wieść, iż z opcji wyświetlania powiadomień za pośrednictwem Google Chrome można będzie zrezygnować.

Źródło: techcrunch

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  labik
  16
  Internet bez facebook'a był lepszym miejscem.
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   czasem mam wrażenie że uzależnienie od tego portalu jest gorsze od narkotyków. Ludzie już nie widzą, że fb wchodzi w każdy aspekt ich życia.
   • avatar
    BARTOL48
    3
    Wszędzie ten fejsbuk...
    • avatar
     Nullmaruzero
     2
     Czyli de facto news o pluginie do Chrome który jest zintegrowany z przeglądarką. Wątpię że Chrome obsługę komunikatów z Facebooka doda "na twardo" do kodu bo jak coś Face zmieni to całą przeglądarkę trzeba aktualizować.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      eeeeeeee ale od dawna jest już rozszerzenie do chroma. więc po co to komu. a tak będzie przymus posiadania go...