Laptopy

Commodore też ma netbooka

przeczytasz w 1 min.

Okazuje się, że również firma Commodore, która kilka miesięcy temu „odżyła” za sprawą wprowadzenia na rynek zestawów komputerowych, nie traci nadziei na sukces związany z netbookami.

Jak wiemy, rynek netbooków jest ostatnio bardzo gorący i urządzenia tego rodzaju zyskują na popularności w zatrważającym tempie. Użytkownicy kupują je coraz częściej, rezygnując nierzadko z szybszych ale większych laptopów, a nawet… jeszcze wydajniejszych komputerów stacjonarnych.

Commodore UMMD 8010/F (łatwo zapamiętać, prawda?) to zaprezentowany na berlińskich targach IFA netbook, który jest wyposażony w procesor VIA C7-M, pracujący z częstotliwością 1,6 GHz. Komputerek ma także 80-gigabajtowy twardy dysk, 1 GB pamięci RAM, bezprzewodową sieć Wi-Fi 802.11 b/g oraz – opcjonalnie – moduł Bluetooth. Netbook oferuje ponadto duży jak na tego rodzaju sprzęt wyświetlacz. Matryca ma bowiem 10 cali (tak jak np. MSI Wind). Niestety nie wiemy z jaką rozdzielczością nominalną pracuje. Wiemy natomiast, że nad ekranem producent zainstalował kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 mln pikseli, której jakość obrazu powinna okazać się wystarczająca dla większości użytkowników.


Netbook Commodore (Fot. Liliputing.com)

Ceny netbooka Commodore mają rozpoczynać się od kwoty wynoszącej 610 dol. Trzeba przyznać, że netbook Commodre ma szansę na sukces, zwłaszcza jeśli zainteresują się nim dawni użytkownicy komputerów tego producenta, którzy podchodzą do jego produktów z dozą nostalgii.

Wyposażone w niskonapięciowe procesory, niewielkie ekrany i klawiatury, netbooki większości producentów nie nadają się do niczego innego jak surfowania w internecie, sprawdzania e-maili czy prac biurowych związanych głównie z przygotowywaniem niezbyt długich tekstów. Urządzenia te po części nadają się także do wyświetlania multimediów – muzyka odtwarzana za pomocą słuchawek potrafi umilić podróże, podobnie jak filmy, które na wyświetlaczach 10-calowych można jeszcze jakoś przeboleć, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że mamy możliwość oglądania ich w pociągu czy w samolocie.

Bez wątpienia Commodore UMMD 8010/F nie odstaje od reszty netbookow i może konkurować z takimi produktami jak MSI Wind czy Acer Aspire One.

Źródło:News.CNET.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Mialem ogromne nadzieje do tego lapka ... :(
  • avatar
   Gothar
   0
   A co z tymi prockami ATOM ? mogli by się pokusić o nie, bo podobno dobrze wypadają.
   Takie urządzenia rzeczywiście małe i dla ludzi z dobrym wzrokiem ;)
   • avatar
    max-bit
    0
    Eeee... jak nie ma MOS-a 6502 lub 6510 to nie commodore
    Mogli by wypuścić Laptopa Amige tylko max na PowerPC 604 :)

    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawe czy będzie opcja dokupienia slotu na kasety z magnetowidu tak jak za dawnych lat.