Oprogramowanie

Computex: MSI Afterburner sterowany smartfonem

przeczytasz w 2 min.

Firma MSI zademonstrowała na targach Computex mobilną wersję aplikacji Afterburner, służącej do podkręcania kart graficznych.

Już od jakiegoś czasu producenci podzespołów komputerowych prześcigają się w ułatwianiu procesu ich podkręcania. Przykładem są tutaj montowane na płytach głównych i kartach graficznych odpowiednie przełączniki, dzięki którym zwiększymy taktowanie procesora, czy też układu graficznego i pamięci wideo. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy korzystać z różnego rodzaju aplikacji, które często nie są zbyt proste w obsłudze.

Niektóre firmy wychodzą jednak z założenia, iż nie zawsze mamy fizyczny dostęp do podkręcanego komputera i umożliwiają zwiększenie częstotliwości pracy podzespołów z poziomu innego komputera – przykładem jest tutaj technologia ROG Connect w płytach głównych ASUS. Firma MSI poszła jednak o krok dalej i zaprezentowała na targach Computex aplikację skierowaną dla smartfonów, pozwalającą na zdalną zmianę parametrów pracy kart graficznych.
 

 MSI Afterburner w wersji dla Androida
 

Mobilna wersja aplikacji MSI Afterburner, dostępna jest jedynie dla telefonów z systemem operacyjnym Android. Do komunikacji z komputerem z podkręcaną kartą graficzną, wykorzystuje ona bezprzewodową sieć Wi-Fi. Warto jednak zaznaczyć, iż jest ona trochę uboższa niż jej desktopowy odpowiednik. Niewątpliwie największą zaletą programu jest możliwość zmiany parametrów pracy karty graficznej, podczas gdy w danej chwili nie jest to możliwe z poziomu komputera.
 

 MSI Afterburner w wersji dla Androida
 

Po włączeniu aplikacji, możemy korzystać z opcji zgrupowanych w dwóch działach:

 • Overclocking - służących do zmiany częstotliwości i napięcia zasilającego rdzenia i pamięci
 • Monitor - odpowiadających za monitorowanie parametrów pracy karty graficznej

Oprócz tego dostępne jest także menu Settings, w którym znalazły się ustawienia programu. Poniżej możecie zobaczyć filmik z prezentacji mobilnej wersji aplikacji MSI Afterburner.
 

 

Na razie nie wiadomo kiedy MSI Afterburner dla smartfonów będzie udostępniony publicznie oraz czy pojawią się wersje skierowane dla innych systemów operacyjnych – na przykład Windows Mobile lub Symbian.
 

Więcej o targach Computex:

Źródło: VR-Zone.com, Hwbot.org

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Robi się ciekawie, jak tylko pojawi się ta aplikacja to nie omieszkam jej wypróbować na swoim smartfonie ...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Pomysł MSI fajny, praktyczny. Jednak moim zdaniem nic nie zastąpi fizycznego dostępu od maszyny :]
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Teraz sąsiad zawsze będzie miał komputer wolniejszy od twojego ..................... LOl LOL
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Pomysł w sumie niezły, sam czasem jak gram w grę która nie jest stabilna przy zrzucaniu na pasek używam telefonu (jakoś nie lubię mówić smartfon:P)kiedy muszę coś sprawdzić w necie albo zajrzeć do poradnika. Będzie trzeba wypróbować jeśli trafi do ludzi.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Super ekstra fajnie ale komu sie bedzie chciało ładować baterię po powiedzmy 3 godzinach trzymania go w kieszeni?