• benchmark.pl
 • Gry
 • Crysis Remastered ma być czymś więcej niż odcinaniem kuponów
Gry

Crysis Remastered ma być czymś więcej niż odcinaniem kuponów

przeczytasz w 2 min.

Crytek kazał czekać nam dość długo, ale w końcu zdecydował się powrócić do uwielbianej przez wielu marki Crysis. Nienarzekających na to, że mowa „tylko” o Crysis Remastered stanowczo uspokaja.

Jakie zmiany w Crysis Remastered?

Przez lata Crysis pozostawał nieco w cieniu doniesień na temat kondycji studia Crytek. Ku uciesze wielu graczy obecnie ma się ono na tyle dobrze, że zajmuje się pracami nad Crysis Remastered. Wprawdzie oficjalna zapowiedź została poprzedzona konkretnymi przeciekami, ale mało kto się teraz nad tym rozwodzi. Najważniejsze jest to, czego powinniśmy tutaj oczekiwać. W pierwszym komunikacie twórcy nie zdradzili praktycznie nic poza platformami docelowymi, ale systematycznie pojawiają się kolejne informacje.

Crysis Remastered przygotowywany jest przez dwa studia - Crytek oraz Saber Interactive. Tak jak można było się domyślać, odświeżona zostanie tutaj kampania oryginału z 2007 roku. Lista zmian, których mamy się spodziewać wygląda obiecująco. Crysis Remastered ma bowiem przynieść nie tylko wysokiej jakości tekstury, ale również usprawnione oświetlenie i rozmycie ruchu oraz efekty cząsteczkowe. Zaimplementowane zostaną również techniki SSDO i SVOGI, mgła wolumetryczna i software'owy ray tracing.

„Cieszymy się, że znów zajmujemy się serią Crysis i zapewniamy wszystkim fanom remaster godny ich sympatii do tej marki. To ekscytująca okazja do tego, aby przenieść Crysis z powrotem na komputery PC i obecne konsole - nawet na Nintendo Switch. Tak, aby cała generacja graczy mogła przeżyć dreszczyk walki w Nanosuit.” - Avni Yerli, CEO firmy Crytek

Crysis Remastered oficjalny zwiastun

Crysis Remastered z Crysis Warhead?

Do promowania Crysis Remastered włączył się Tim Willits, czyli obecny Chief Creative Officer studia Saber Interactive. Poza obietnicą ujawnienia nowych informacji uwagę zwrócił fakt używania przez niego liczby mnogiej. Odebrano to jako potwierdzenie już wcześniej pojawiających się sugestii, iż Crysis Remastered będzie zawierać także odświeżoną wersję dużego dodatku Crysis Warhead.

Crysis Remastered z Crysis Warhead

Niektórzy idą nawet dalej i liczą na to, że chodzi tu o całą serię. Czekacie na Crysis Remastered? Jakie macie nadzieje?

Źródło: @TimWillits, Crysis, Digital Foundry

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tasioros
  11
  Usprawnione rozmycie ruchu? Jest to dla mnie jedna z mniej zrozumiałych opcji i jeden z najbardziej zbędnych efektów graficznych. Jeśli tylko jest taka możliwość, wyłączam rozmycie ruchu, szczególnie w FPSach.
  • avatar
   michael85
   4
   Crysis był świetny ale Far Cry 1 jeszcze lepsze.
   • avatar
    Marucins
    3
    "Crysis Remastered ma być czymś więcej niż odcinaniem kuponów "
    ??
    Z treści to nie wynika.
    • avatar
     KMyL13
     2
     Mam nadzieję, że im się uda - że nawet zremasterują dwójkę(!) i trójkę, a to da im wiatru w skrzydła i dzięki temu zobaczymy "czwórkę" ;)
     W końcu to oni najlepiej wykorzystywali swój silnik, także muszą różnicę, jaka się wytworzyła przez te ostatnie lata - zwłaszcza w kwestii optymalizacji ;)
     • avatar
      BariGT
      1
      Remaster FarCry1 !!!
      • avatar
       Ciekawski_
       0
       Ja nie mam żadnych nadziei z tym związanych. Ale jestem ciekaw co z tego wyjdzie? Jeśli wrócą do korzeni i zaprezentują przełom graficzny w grach, to liczę ma MAX 10FPS w 1080p na Titan RTX :)
       • avatar
        bleblebIe
        -4
        "software'owy ray tracing"

        Czyli tak jak przypuszczałem. Ten paździeż co pokazali w demie Neon Noir.
        • avatar
         Bywalec2
         0
         Chętnie zagram w remasterowaną wersję. Mam nadzieję, że tytuł będzie ciepło przyjęty nie tylko przez fanów ale też pozostałych graczy. Firma nie miała lekko ale powoli może powróci do dni świetności. Trzymam kciuki za nich.
         • avatar
          kalkulatorek
          0
          Z treści wynika iż to ma być WYŁĄCZNIE ODCINANIE KUPONÓW
          • avatar
           Kuba.wro
           0
           Ja mam nadzieję, że będzie wersja na Series X i to nie w ramach kompatybilności wstecznej.
           • avatar
            Marucins
            0
            Ot i mamy magiczne "czymś więcej"

            "Wiadomo już, że Crysis Remastered to tekstury w wyższej rozdzielczości, techniki SSDO, SVOGI i TAA, nowy system oświetlenia, poprawione rozmycie ruchu, mapowanie paralaksy okluzji, a także zaawansowane efekty cząsteczkowe oraz wolumetryczna mgła i programowy ray-tracing."

            Oj Mateusz, Mateusz ty to masz fantazje :)