Gry

Crytek pracuje nad nową, dużą grą

przeczytasz w 1 min.

Crytek zdaje się ostatnio budzić z lekkiego letargu. Studio poszukuje nowych rąk do pracy, co samo w sobie jest dobrym sygnałem, a tu mamy dodatkowo jeszcze inne optymistyczne wzmianki.

Crytek szuka ludzi do pracy nad nową grą AAA

Studio Crytek nie jest tym, które ma w dorobku rekordową liczbę gier. Cieszy się jednak dobrą renomą, co z racji kilku perełek nie dziwi. To właśnie Crytek stworzył pierwszą część serii Far Cry, a i tak najbardziej znany jest z racji serii Crysis. O niej przypomniał w zeszłym roku za sprawą Crysis Remastered, w przyszłości mamy doczekać się natomiast nie odświeżonych wersji znanych tytułów, ale już nowości.

I wygląda na to, że będzie to nie tylko The Climb 2 tworzone pod kątem rzeczywistości wirtualnej, ale też coś dla szerszego grona graczy. Trwają poszukiwania nowych rąk do pracy nad grą AAA. Zatrudnieni zasilą zespół we Frankfurcie, a więc głównej siedzibie studia.

Crytek

Najprawdopodobniej chodzi o grę FPS

Szczegóły zamieszczonego ogłoszenia o pracę zawierają informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom. Tam widnieje między innymi zapis o konieczności posiadania doświadczenia przy pracach nad grami AAA, najlepiej z gatunku FPS. Dodatkową wskazówką wydaje się też wyszczególnienie pasji do gier, najlepiej sandbox, czyli tych z otwartym światem.

Wydaje się, że główne założenia nowej gry już znamy. Czy może oznaczać to kolejną część serii Crysis? Mimo dość mieszanych ocen Crysis Remastered mającego duże problemy z optymalizacją, nie zabrakłoby zapewne graczy cieszących się z takiego scenariusza. Zaliczacie się do nich czy wolelibyście coś zupełnie świeżego?

Źródło: dsogaming

Warto zobaczyć również:

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  Crysis 4 :3
  Tylko taki pod PC kierowany, a nie jak 2 i 3 część konsolowe.
  Bądź coś w klimacie po II wojnie światowej, albo Vietcong (modele drzew już mają) albo coś czego jeszcze nie było typu powstanie w latach 60-80 w Rosji itp.
  • avatar
   zeniu
   4
   Dzisiejszy Crytek to tylko cień Cryteka sprzed dekady. Zrobia conajwyzej crapa.
   • avatar
    Raider0001
    -5
    otwarte światy nie wyszły im na dobre więc tym razem mogliby robić coś korytarzowego, nadal strzelanka, ale mniejsza
    • avatar
     Dariosex
     -5
     Nienawidze bogaczy!
     • avatar
      hexon6
      0
      Dobry cel obrali, oby im się udało zrobić fajną grę. Jednak gry z otwartym światem są bardzo trudne do zrobienia, potrzeba dużo czasu i dużego zespołu, aby taka gra była dopracowana. Nie wiem czy nie rzucają się na głęboką wodę bez butli powietrza.

      A to czy będzie to kontynuacja Crysisa czy coś nowego to wydaje mi się, że nie ma znaczenia. Najważniejsze żeby nie poszli w ślady Cyberpranka.
      • avatar
       rasiaknorris1
       0
       Dla mnie c2 i c3 fabularnie najlepsze.
       • avatar
        szymcio30
        0
        Powrót do dżungli mógłby sie udać z całkowicie nowa fabula oraz grafika i optymalizacją na miarę 21 wieku. Crysis Remastered rozczarował na każdym polu. A pamiętny Teaser był tylko nadzieją frajerów, że tak będzie wyglądać gra w rzeczywistości
        • avatar
         Kubeleusz
         0
         Zamiast Crysisa 4 wolałbym jakiś powiew świeżości, jakim był na przykład Hunt: Showdown.
         • avatar
          brettsinclairdannywilde
          0
          Crysis 2 i 3 bardzo mi się podobał, ale w sumie to chciałbym żeby zrobili coś na miarę nowego i jeszcze lepszego Ryse, chociaż akcję mogliby przenieść w klimaty Heretic/Hexen 2 :-)