Gry komputerowe

Metro Exodus Enhanced Edition na maksymalnych detalach? Szykuj RTX 3090

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
35 komentarzy Dyskutuj z nami

Zainteresowaliście się zapowiedzią Metro Exodus Enhanced Edition? Jeśli tak, koniecznie powinniście odnotować dwie bardzo ważne informacje, jakie ujawnili dziś twórcy gry.

Metro Exodus Enhanced Edition w wersji PC z datą premiery

W zeszłym roku zapowiedziano, że cenione Metro Exodus trafi na nową generację konsol. Szybko pojawiły się pytania odnośnie wersji PC, prace nad nią zostały potwierdzone w lutym. To właśnie w stronę graczy preferujących PC postanowiono się dziś uśmiechnąć.

Przede wszystkim ujawniona została data premiery. Metro Exodus Enhanced Edition w wersji PC zadebiutuje 6 maja. Gra będzie dostępna na Epic Games Store, Steam, Windows Store oraz GOG, zajmie około 80 GB miejsca na dysku. Co ważne, gracze posiadający w swoich kolekcjach oryginalne Metro Exodus mogą nastawiać się na darmową aktualizację.

Wymagania sprzętowe Metro Exodus Enhanced Edition

Druga z ważnych spraw to wymagania sprzętowe nowej wersji gry. Będą wyższe, co z racji wprowadzanych udoskonaleń graficznych dziwić nie może. Twórcy określają Metro Exodus Enhanced Edition mianem radykalnej aktualizacji, nie da się uruchomić go przy wyłączonym ray tracingu, a aby cieszyć się wszystkimi maksymalnymi ustawieniami trzeba będzie dysponować komputerem wyposażonym w GeForce RTX 3090.

Nowością jest tu oczywiście nie tylko ray tracing, o innych zmianach była okazja wspomnieć wcześniej. Już teraz Metro Exodus Enhanced Edition ma na swoim warsztacie ekipa Digital Foundry.

Pierwsze wnioski z przeprowadzanych testów mogą napawać optymizmem. Przynajmniej posiadaczy wydajnych komputerów, którzy planują zakup i wiedzą, że będą mogli podziwiać grę w pełnej krasie u siebie.

Źródło: metrothegame, Digital Foundry

Warto zobaczyć również:

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  Chyba trzeba będzie poczekać kilka lat, aż pojawią się karty do 2k pozwalające sięgnąć 100 fps w 1440p przy Ultra RT.
 • avatar
  KENJI512
  3
  A czym to dziwi?
  Właśnie tak powinny być robione gry - aby max detali było na max kompie, a nie na średniaku czy konsoli "ultra hd hdr 4k NEXT GEN grafika" -.-
 • avatar
  szymcio30
  2
  Po pierwsze ta gra powinna wyglądać na swoja premiere w 2019 gdyż wcześniej nas karmiono pięknymi obrazkami a w rzeczywistości było co najwyżej średnio. Masa nie dorobionych tekstur i wygląd zwierząt to kuło w oczy. Słynny niedźwiedź nijak miał sie do tego co prezentowano na demie z XBOX-a. Poza tym na to wygląda z wymagań, ze 3090 jest nagle dwa razy szybsza niz RTX 3080.
 • avatar
  MaxDamageDA
  1
  Pierwszy raz wykorzystam potencjał tej grafy... Bosko, bo metro samo z siebie wyglądało cudnie i chętnie przejdę raz jeszcze ;)
 • avatar
  Ahura
  1
  Dobry marketing, nakręcanie gawiedzi jeszcze bardziej na grafiki
 • avatar
  Ciekawski_
  1
  Prędzej niż za rok i tak tej wersji nie odpalę.
 • avatar
  Blejd
  1
  Czy dobrze zrozumiałem :
  Twórcy określają Metro Exodus Enhanced Edition mianem radykalnej aktualizacji, nie da się uruchomić go przy wyłączonym ray tracingu

  Po aktualizacji nie da się tej gry uruchomić bez RT ? przecież to byłby bezsens ..
 • avatar
  Yesusik
  1
  "Hold our vodka!"
  Ukraińskie poczucie humoru! :D
 • avatar
  malywdz
  0
  kart nie ma a wy jakis badziew pokazujecie w ktory sie nie zagra
 • avatar
  Aro0414
  -1
  Na konsolach ma być 4k (pewnie szachwonica) 60 FPS i Ray więc detale to będzie max high może high ultra . I tak się cieszę oby jak najszybciej wyszła aktualizacja na ps 5 :)
 • avatar
  levusek1992
  0
  Miejscami 2019 wygląda lepiej. Wyraźniej. Szczególnie gdy jest włączony RT w 2021 to 2019 wypada lepiej