Gry na konsole

Nowe screeny i informacje o Destiny

przeczytasz w 2 min.

Nie będzie sojuszników sterowanych przez AI, a los sam będzie wiedział jak wynagrodzić naszą odwagę.

Destiny gra

Już we wrześniu bieżącego roku światło dzienne ujrzy gra Destiny tworzona przez odpowiedzialne za dobrze ocenianą serię Halo studio Bungie. Producenci ujawnili nowe szczegóły na temat tego tytułu, a zapowiedziom tym towarzyszyła galeria screenów.

Destiny to skoncentrowana na rozgrywce wieloosobowej strzelanka science-ficition, która przenosi nas do przyszłości, niezbyt zresztą dla ludzkości przyjaznej. Zgodnie z wizją twórców XXVIII wiek to ostatnia już szansa naszej cywilizacji na podjęcie walki z najeżdżającymi uniwersum kosmitami. Graczy zachęcić ma duży świat i zaawansowany system jego eksploracji oraz wartka akcja z pojedynkami w roli głównej. Destiny cechować ma się także uniwersalnością (bawić możemy się na różne sposoby) oraz zasadą fair-play (nie możemy na przykład zaatakować i stanąć do walki z innym graczem, dopóki ten nie wyrazi na to zgody).

W najnowszym wywiadzie twórcy poinformowali, że w grze Destiny naszymi sojusznikami będą wyłącznie inni żywi gracze. Tłumaczenie jest dość logiczne – „dlaczego mielibyście chcieć zrekrutować bohatera sterowanego przez konsolę, gdy świat Destiny jest pełen Strażników [to w nich wcielają się gracze – dop.]?”. Jednocześnie studio Bungie Software dodaje, że niekontrolowane przez ludzi postacie w grze się oczywiście pojawią, tyle tylko, że nigdy nie będziemy zmuszeni do walki w ich towarzystwie, a jedynie przeciwko nim.

Dowiedzieliśmy się także, że jednym z kluczowych miejsc świata gry będzie Wieża. Tam gracze będą między innymi mogli naprawić i ulepszyć swój ekwipunek. Co najciekawsze – „wszystkie nagrody są z góry ustalone – one są ci przeznaczone. Los wie czego ci trzeba i jak wynagrodzić twoją odwagę”. Trzeba przyznać, że brzmi to dość tajemniczo, ale i niezwykle intrygująco. Więcej szczegółów na temat rozgrywki poznamy już wkrótce – podczas beta testów. Te, jak informują twórcy, będą „wystarczające, by wiedzieć co i jak, ale niezbyt wielkie, by nie można było podbić galaktyki”. To tyle – na koniec – pięć nowych screenów:

Premiera gry Destiny już 9 września bieżącego roku. Platformami docelowymi są konsole PlayStation 4 i 3 oraz Xbox One i 360.

Źródło: VG247, Examiner

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  CoJaPacze
  2
  Kolejna strzelanka... Czy dziś tak trudno zrobić coś innego?
  • avatar
   freezoid
   0
   Bardziej jak concept art
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Tylko mi 3 concept, w niewielkim stopniu przypomina Mass Effect?