Ciekawostki

Do kina na VR? IMAX inwestuje 50 mln dolarów

przeczytasz w 1 min.

IMAX chce stworzyć centra VR. Czy za kilka lat będziemy chodzić do kin, aby podziwiać projekty w rzeczywistości wirtualnej? Taki jest plan.

IMAX słynie z ciekawych kin, które jednak przynajmniej w Polsce nie bardzo się przyjęły. Być może inaczej będzie z kolejnych przedsięwzięciem – to centra rzeczywistości wirtualnej IMAX VR.

Firma IMAX nawiązała współpracę z takimi przedsiębiorstwami jak Acer czy Creative Artist Agency, dzięki czemu zdołała pozyskać 50 milionów dolarów. Pieniądze te zostaną zainwestowane w projekty VR, które następnie będą dostępne dla klientów centrów IMAX VR. Na razie wiemy, że powstaną one w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale niewykluczone, że pojawią się też w innych regionach.

Mówi się, że rzeczywistość wirtualna może zrewolucjonizować branżę rozrywkową. Nic dziwnego więc w tym, że IMAX jest tą technologią zainteresowany. Pozostaje oczywiście pytanie, czy dystrybuowanie tego typu projektów w tradycyjnej, kinowej formie się opłaci. Cóż, IMAX ma na to nadzieję, a entuzjazm inwestorów tę nadzieję podtrzymuje. A wy wybralibyście się do takiego centrum?

Źródło: Gamasutra. Foto: VR Bengaluru/Wikimedia

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  Ostatecznie o sukcesie bardziej zadecyduje materiał niż technologia przekazu (choć sam jestem ciekaw efektu)
  • avatar
   Snakeshit
   4
   Myślę że ta cała wirtualna rzeczywistość średnio przyjmie się w produkcjach pełnometrażowych. Odpowiednie operowanie kamerą, kadrowanie obrazu to bądź co bądź filar kinematografii. W przypadku VR to na widza spada cały ciężar poszukiwania miejsca w którym dzieje się coś wartego uwagi.
   • avatar
    DzikiWariat
    2
    Czy wybralibyśmy się? Pewnie na przetestowanie raz. Potem albo VR w domu albo jej brak.
    Na dłuższą metę nie widzę szans dla kina VR - gdzie tu sens jak już nie liczy się sala ani obraz, nałożyć VR na twarz mogę w domu.