Tablety

Doładuj iPada prądem z płyty głównej

przeczytasz w 1 min.

Choć oficjalna premiera iPada na polskim rynku nieco przesunęła się w czasie, to z pewnością chętnych do zakupu urządzenia nie ubyło. Gigabyte ma dla nich ciekawą informację.

 Warto przeczytać:
 

Jak wynika z informacji publikowanych w sieci, USB w większości komputerów nie są w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości mocy, aby móc ładować iPady w trakcie ich pracy. Wynika to z różnic między specyfikacją złączy USB na płytach głównych oraz specyfikacją urządzeń ładujących iPady.

Gigabyte poinformował, że ten problem nie będzie dotyczył użytkowników płyt głównych tej firmy. Płyty, które mają zapewnić odpowiednią dawkę mocy to modele oparte na chipsetach Intel X58, P55, H55 i H57, a wkrótce listę tą poszerzą także płyty z najnowszej serii AMD 800.

Złącza USB na płytach tajwańskiego producenta mogą dostarczyć energię dla urządzeń wymagających natężenia większego niż 500mA, do takich właśnie należy Apple iPad. Aby móc ładować tablet, potrzebny jest sterownik (On/Off Charge), który można pobrać ze strony: gigabyte.com.tw.

Płyty główne Gigabyte pozwalające na ładowanie iPad’ów:

Źródło: Gigabyte

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lol_ek
  0
  Super. DO mojego iPada z pewnością dokupię nową płytę główną ;)
  Zaskakujące jak jeden produkt może zamieszać w głowach.

  Z drugiej zaś strony nasuwa się pytanie w jakim kierunku należy zmierzać. Zwiększenie napięcia rozwiązuje wiele problemów, ale z kolei sensowniejszym było by budowanie bardziej energooszczędnych urządzeń.
  • avatar
   xchaotic
   0
   I tu sie mylisz, potrzebuje plyte pod core i5, jak dla mnie wszystkie podobne, podkrecac za bardzo nie bede, wiec wlasnie moze taka cecha zawazy.

   A to ze plyta _moze_ dostarczyc tyle pradu, nie znaczy ze nie moze byc tak samo energooszczedna jak pozostale - dostarcza duze natezenei tylko wtedy kiedy jest wymagane...

   • avatar
    Konto usunięte
    0
    To coś do ładowania pobiera 1240 mA (jak widać na zdjęciu). Standardem w USB 2.0 jest 500 mA. Po co robią opcje zasilnia z USB jeżeli to nie ma prawa działać?