Gry

DOOM otrzyma jutro pierwszą aktualizację

przeczytasz w 1 min.

DOOM zapewniać ma jeszcze więcej frajdy. Twórcy wyeliminują drobne błędy i wzbogacą rozgrywkę o kilka nowych elementów.

Jeśli nowy Doom znalazł miejsce w waszych kolekcjach wiedzieć powinniście, że już jutro gra wzbogaci się o pierwszą, całkiem sporą aktualizację.

Jakich nowości się spodziewać? W kampanii znajdzie się tryb foto. W trybie wieloosobowym otrzymamy natomiast poprawiony balans broni, interfejs personalizacji oraz opcję „styl celownika”. Poza tym Arena klanowa i Mroźny berek wymagają teraz do wygrania starcia zwycięstw w 5 rundach.

Warto też zaznaczyć, że pojawi się (i to we wszystkich trybach) opcja widoku broni znana z klasycznego DOOMa. Dodatkowe elementy zawitać mają również do SnapMap. Poza tym aktualizacja przyniesie szereg poprawek eliminujących błędy, na jakie skarżyli się gracze.

DOOM widok broni

Jak informuje producent, aktualizacja zostanie pobrana automatycznie na Xbox One i Steam. Użytkownicy PlayStation 4 muszą pamiętać o włączeniu opcji „automatyczne aktualizacje” w ustawieniach konsoli. Możliwe jednak, że i tak będą musieli pobrać patch ręcznie.

Źródło: bethesda

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  axelbest
  5
  @G-36_Rebel - no tak.... dodajmy helikoptery, czołgi..... a skoro idziemy tym tropem, to może zdrówko odnawiające się gdy chowamy się za osłonami? To miał być powrót do korzeni - i moim zdaniem taki jest. Mamy wszystko to co było w Doom 1 & 2 - podlane super grafiką, dodano jako nowość finishery i misje z wyzwaniami.

  Zagadki logiczne w Doomie? W tej grze nie chodzi o to.... równie dobrze mógłbyś narzekać że w tetrisie nie ma ciekawych bohaterów. A co do fabuły..... tak... w tej grze fabuła ma być szczątkowa - tak jak w pierwowzorach. Czy w pierwowzorach zmieniały się mapy? Waliły się budynki? Nope - jedyne co to jakieś drzwi się blokowały i tyle.

  @G-36_Rebel : "Ktoś nie zrozumiał o co chodzi w powrocie do korzeni."
  @axelbest : "Ktoś tu chce z nowego dooma zrobić battlefielda z demonami".

  Czym się różnił klimat 1/2 od obecnego Dooma? Ale w jednym przyznam Ci rację - piekło mogliby zrobić lepsze.
  • avatar
   Konto usunięte
   -5
   Az muszę skomentować... brak jakiegoś dodatku fabularnego??? A no tak przecież tu nie ma fabuły:/ Przechodzimy z lokacji do lokacji i pokonujemy 1 fale przeciwników, w następnej dwie fale, w następnej 3 fale, potem mamy Bossa, i znów od nowa... po 2 takich rundach wszystko już jest wtórne do bólu.

   Można było urozmaicić rozgrywkę jakimiś levelami z zagadkami logicznymi albo jazdą czołgiem/ samochodem/ mechem, lotem jakimś śmigłowcem itp. Można tez było dodać lokacje które w wyniku różnych zdarzeń się zmieniają jak np w Battlefieldzie 4 uciekanie z walącego się wieżowca, zasypywanie lokacji marsjańską burzą piaskową - pomysłów można 20 przy kawie wymyślić... no ale nic tu takiego nie ma.

   Ktoś nie zrozumiał o co chodzi w powrocie do korzeni. Tam chodzi o klimat którego tu nie ma, bo mamy bezsensowną sieczkę, w której ani na moment człowiek się nie boi. Jednak trochę z Dooma 3 trzeba było wziąć horrorwatego nastroju i sypnąć... gdzieniegdzie. Poza tym lokacje pozostawiają wiele do życzenia jak np wizja piekła jako suchej pustyni. Ja raczej mam wizje takiej lokacji w postaci wielkiego wiadra pomyj, krwi i robactwa... Owszem można to poprzecinać suchą pustynią rodem z Doliny Śmierci, ale gdzie indziej... a no właśnie tu dochodzimy do sedna - wszelkiego rodzaju płyny są słabością tego silnika i dlatego ich nie ma.

   Czekam na dodatek z nowymi misjami inaczej kolejny średniak niestety.
   • avatar
    freeman94
    0
    czyżby Vulkan?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Czyżby łatali połamane Denuvoo ?
     z powodu DRM jest to dla mnie tytuł w kategorii "omijać dużym łukiem". kiedyś doom czy quake nie miały zabezpieczeń, i się jednak kupowało. a piraci? zabezpieczenia do zakupu ich nie skłonią. albo poczekają na cracka, albo sobie odpuszczą. albo ...... w końcu wyjdzie wersja bez DRM na GOG :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      witam i nie widzę powodów do narzekań na powrót Dooma do domu
      Kolejne odsłony serii skłoniły twórców do wsadzenia masy fajnych gadzetów i broni w nowa szatę graficzną
      Mój obecny pecet przekazuje wszystkie szczegóły jakie twórcy w grze umieścili w jakości ultra i najwyższej możliwej dostępnej rozdzielczości i nie wymagało to wkładu 10k zł
      Doom jest dobrze zoptymalizowany niema opóznień
      Możliwości modyfikacji każdej broni postaci daje dużo frajdy , szukanie artefaktów run itp też skłania do gruntownego zwiedzania lokacji a nie tylko zabijania masy potworów.
      Brawo panowie że nie wsadziliście tu Doom Advanced Warfare czy innego typu Zombie fight bo to by obraliło wszystkich co w 1993 z zapałem krążyli po korytarzach dooma 1
      Pobieram właśnie aktualizacje szkoda że tak dużo waży bo aż 12 Gb