Gry

Doskonała sprzedaż Super Mario Odyssey i Nintendo Switch

przeczytasz w 1 min.

Nintendo już teraz może mówić o ogromnym sukcesie, a wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości będzie jeszcze lepiej.

Mniej więcej jeden na czterech posiadaczy Nintendo Switch zdecydował się na zakup Super Mario Odyssey – gry, którą bez obaw można nazwać majstersztykiem. Wyniki robią tym większe wrażenie, że mówimy o 3 pierwszych dniach od premiery tej produkcji.

Firma Nintendo pochwaliła się, że wystarczyły trzy doby, by najnowsze przygody Mariana rozeszły się w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy, co czyni z Super Mario Odyssey jedną z najlepiej sprzedających się gier „wielkiego N” w historii. 

Taki wynik oznacza, że grę kupiła mniej więcej co czwarta osoba posiadająca Nintendo Switch. Konsola znalazła bowiem jak dotąd 7,63 miliona nabywców. Świetny wynik? Bez wątpienia, a Japończycy twierdzą, że byłby jeszcze lepszy, gdyby nie powolna produkcja urządzeń.

Rzeczona produkcja ma jednak przyspieszyć i Nintendo liczy, że do końca marca 2018 roku uda się sprzedać 14 milionów egzemplarzy. Jeśli faktycznie tak się stanie, to w ciągu roku obecności na rynku Switch będzie miał więcej użytkowników niż Wii U w ogóle (po ponad 4 latach pozostawania w sprzedaży).

Źródło: VG247, Nintendo

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adixxx
  6
  I dobrze. Niech sprzedaje się jak najwięcej. Nintendo jest jedyną firmą, która nie boi się wypuścić innowacyjnej konsoli.
  • avatar
   ifeelveryblah
   3
   A jak jest z jakością konsoli? Bo te z początku produkcji cechowały się bardzo słabym wykonaniem, ciekawe czy coś poprawili.
   • avatar
    czorcik696
    3
    Fajny sprzęt, który oferuje inne doznania niż konsole od Sony i Microsoftu. Tak jak aktualnie nie widzę sensu posiadania PS4 i Xboxa, tak PS4 + Switch już jest fajnym duetem. Obie konsole oferują coś ciekawego.
    • avatar
     DreamerDream
     0
     "co czyni z Super Mario Odyssey jedną z najlepiej sprzedających się gier „wielkiego N” w historii. "


     Może rozwinąć? Bo moja logika "prostego chłopa" mi każę powiedzieć "ale bzdura". Już na samego DS jest chyba z 20 gier, które sprzedały się w większej ilości egzemplarzy. Wiem, że Oddysey dopiero wyszło, ale to zdanie tak zostało napisane, jakby to nie miało znaczenia na co gra wyszła ile, ile czasu minęło itp.