Drony

Dronowi kurierzy znaleźli pracę. Tam to ma sens

przeczytasz w 1 min.

12 tysięcy dronów utworzy wielką sieć dostaw, obejmującą swoim zasięgiem niemal 50 krajów w Afryce Subsaharyjskiej. To wielkie wyzwanie dla firm Wingcopter i Continental Drones, ale też olbrzymia szansa na poprawę jakości życia mieszkańców.

Drony dostawcze znajdą zastosowanie w Afryce

O dostawach dronowych słyszymy od bardzo dawna. Odbył się też niejeden projekt pilotażowy, ale ostatecznie zawsze dochodzi się do ściany.

Przeszkód we wdrożeniu takiego rozwiązania jest co najmniej kilka. Po pierwsze: skuteczne dostarczanie możliwe jest tylko w przypadku jednorodzinnych domów z ogrodem (gdzieś paczka musi bowiem zostać upuszczona). Po drugie: istnieje niebezpieczeństwo związane z masowymi lotami nad głowami mieszkańców. A to tylko niektóre z tych problemów. O ile jednak w dużych miastach nie ma to (przynajmniej na razie) racji bytu, to Afryka Subsaharyjska jest zupełnie innym środowiskiem. 

Przedstawiciele firm Wingcopter i Continental Drones zapewniają, że w gorzej rozwiniętej części Afryki dronowe dostawy więcej problemów rozwiążą niż napotkają. Najważniejszym z nich jest kiepska infrastruktura, uniemożliwiająca szybkie dostarczanie przesyłek tradycyjnymi metodami. 

Oczywiście te drony nie będą służyć do dostarczania gadżetów z Amazona. Celem jest przyspieszenie transportu szczepionek i leków, próbek laboratoryjnych czy też żywności

Odpowiedź na zbliżający się kryzys

„W obliczu zbliżającego się kryzysu żywnościowego na kontynencie afrykańskim widzimy olbrzymi potencjał dla sieci dronowych dostaw. […] Szczególnie na odległych obszarach o słabej infrastrukturze oraz tych, które są dotknięte suszami i innymi plagami, drony dostawcze Wingcoptera zbudują most powietrzny i dostarczą żywność dokładnie tak, gdzie jest potrzebna” – powiedział dyrektor generalny firmy, Tom Plümmer.

Wingcopter wraz z Continental Drones dostarczy pierwsze drony już w pierwszym kwartale 2023 roku. Osiągnięcie wspomnianej we wstępie liczby 12 000 takich maszyn ma się udać w ciągu najbliższych pięciu lat. 

Źródło: Wingcopter, TechCrunch, informacja własna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NiemenCrystal
  1
  Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
  https://niemencrystal.com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/
  • avatar
   Dexterr
   0
   Niewątpliwie kryzys żywnościowy będzie wkrótce problemem bo pszenica w ciągu roku podrożała dwukrotnie, energia elektryczna w hurcie tak samo a nawozy czterokrotnie, ale ważne że wyborcy pewnej partii dostaną 14 emeryturę :). Co do dronów to nie bardzo widzę jak w Afryce by to miało na siebie zarobić...
   • avatar
    pawluto
    -3
    Jak dron ma poprawić życie mieszkańców ? Czytam te bzdury i śmiać mi się chce...
    Kolejny punkt do bezrobocia bo zamiast kuriera doleci do nas ...dron ???
    • avatar
     piomiq
     0
     Jeśli mają pracować w Afryce to mogłyby mieć baterie słoneczne na skrzydłach, aby zwiększyć zasięŋ. A tymczasem na zdjęciu pokazano takiego bez paneli słonecznych.... Czy to ma sens?
     • avatar
      Kapitan Nocz
      0
      Większość Afryki jest pod wpływami Rosji, więc nie mają się czego obawiać :)

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login