Filmy / seriale / VOD

Legendarne studio anime odkrywa grafikę komputerową

przeczytasz w 1 min.

Earwig and the Witch to tytuł pierwszej komputerowej animacji 3D legendarnego Studia Ghibli. Opinie po obejrzeniu pierwszego zwiastuna są mieszane – zobacz i wyrób sobie swoją.

Mój sąsiad Totoro, Szkarłatny pilot, Szopy w natarciu, Księżniczka Mononoke czy Ruchomy zamek Hauru to tylko kilka z niezwykłych produkcji, jakie ma na swoim koncie tokijskie Studio Ghibli. Japończycy znani z przepięknie rysowanych opowieści postanowili wkroczyć w erę nowoczesności i przygotować pierwszą animację komputerową. Jej tytuł brzmi Earwig and the Witch, a pierwszy zwiastun pozwala przekonać się o tym, jak podeszli do tematu. Bez zbędnego przedłużania spójrzmy więc na ten materiał… 

Zobacz pierwszy zwiastun Earwig and the Witch – nowej animacji Studia Ghibli: 

I jak ci się to podoba? Czy pomimo grafiki komputerowej widzisz w tym ducha Studia Ghibli czy może jednak brakuje tu klimatu, do jakiego przyzwyczaili nas Japończycy? Koniecznie daj znać w komentarzu, co o tym myślisz, a tymczasem dodajmy jeszcze kilka słów na temat samej produkcji. 

O czym jest i kiedy zadebiutuje film Earwig and the Witch?

Film Earwig and the Witch, którego reżyserem jest Gorō Miyazaki (odpowiedzialny wcześniej między innymi za Opowieści z Ziemiomorza i Makowe wzgórze), przedstawia opowieść o sierocie, dowiadującej się w pewnym momencie, że jest córką wiedźmy, a to prowadzi ją do świata niezwykłych rzeczy i wydarzeń. Spodziewamy się wyrazistych postaci oraz historii pełnej wzruszeń i niespodzianek. 

Premiera filmu Earwig and the Witch została zaplanowana na 30 grudnia, ale dotyczy to wyłącznie Japonii. Do innych części świata animacja dotrzeć ma na początku 2021 roku.

Źródło: Engadget, Ghibliotheque, IAMAG, informacja własna

Czytaj dalej o filmach i serialach:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NasHee
  7
  Tego typy twory tworzy cała masa zachodnich studiów, po co skośnym na siłę wpychać się między lepszych... lepiej skupić się na tym w czym nie mają sobie równych, czyli klasycznych anime.
  • avatar
   newhousik
   2
   Graficznie słabe, a grafika 3d potrafi być w anime używana i czasami nawet ciężko to zauważyć. Mo dało by się wytrzymać, gdyby to miał być jakiś serial skierowany do dzieci +$> Tomek i przyjaciele wygląda lepiej ;)
   • avatar
    Adelar
    2
    Twarze przypominają twarze lalek, chyba tu czegoś brakuje w porównaniu z klasyczną animacją.
    • avatar
     cyberant
     1
     Jak dla mnie zwiastun spox.. i Anime pewnie będzie ciekawsze niż przewidywalne i sztampowe produkcje disney/pixar.. Ostatnia dobra merytorycznie animacja zachodnia to jak dla mnie "W głowie się nie mieści" reszta to zlepek śmiesznych tekstów i gagów ze skrajnie przewidywalną akcją.
     • avatar
      gofish
      0
      Inne niż wszystkie pozostałe. Przyda się trochę odmiany.
      • avatar
       dzemski
       0
       Ghibli to przede wszystkim piękne historie. Oczywiście ubrane w animację, piękną, ale to tylko środek wyrazu.
       • avatar
        behemot
        0
        RIP :(
        • avatar
         Adiqq
         0
         W mojej opinii, grafika 3D zbyt diametralnie wpływa na odbiór. Zwiększa obciążenie percepcyjne, ilość zbędnych informacji na ekranie staje się zbyt duża.
         Podobny problem jest nawet ze zwykłym anime, w którym postanowiono wspomóc się komputerowo, animacje są zbyt dokładne, modele zbyt szczegółowe, zbyt wyliczone.