• benchmark.pl
 • Ciekawostki
 • Będą wyścigi hulajnóg elektrycznych - kierowcy F1 i Formuły E angażują się w projekt
Ciekawostki

Będą wyścigi hulajnóg elektrycznych - kierowcy F1 i Formuły E angażują się w projekt

przeczytasz w 1 min.

Electric Scooter Championship – czy też eSkootr – to jedna z najbardziej intrygujących zapowiedzi, jakie ostatnio zobaczyliśmy. To seria wyścigowa, jakiej dotąd nie było.

eSkootr to wyścigi... elektrycznych hulajnóg

Kierowcy Formuły 1 i jej „elektrycznej siostry”, czyli Formuły E, połączyli siły, a owocem tej współpracy jest eSkootr – seria wyścigowa, w której główne role odegrają… elektryczne hulajnogi. Oczywiście odpowiednio zmodyfikowane i szalenie szybkie. W projekt zaangażowali się między innymi Alex Wurz i Lucas di Grassi.

Wyścigi rozgrywane w ramach eSkootr – czy też Electric Scooter Championship – mają być niezwykle widowiskowe, a przy tym emocjonujące. Elektryczne hulajnogi będą rozpędzać się do zawrotnych 100 km/h, a modyfikacje – oprócz mocniejszych silników – obejmą szerokie platformy, grube opony i pełne zawieszenie. Nie są znane szczegóły na temat eSkootr, ale wkrótce ma się to zmienić. Zresztą zawody mają wystartować już w przyszłym roku.

Wyścigi w słusznym celu. Po co powstała seria eSkootr?

Póki co organizatorzy wspominają, że będzie to bardzo przystępna seria, w przeciwieństwie do Formuły 1 i wszystkich szczebli, które do niej prowadzą. Równocześnie – tak jak Formuła E – ma być nie tylko wspaniałym widowiskiem i areną zmagań dla utalentowanych kierowców, ale też polem do rozwoju silników elektrycznych i elektromobilności oraz narzędziem promocji zeroemisyjnych pojazdów miejskich

Krótko mówiąc: eSkootr ma pokazać inną, bardziej zieloną wizję ścigania, aby zachęcić do zmian także władze miejskie i nas samych, a konkretnie: do korzystania z bardziej ekologicznych form transport, takich właśnie jak hulajnogi elektryczne. Jesteśmy ciekawi, co o tym myślicie – dajcie znać w komentarzach!

Źródło: eSkootr, The Verge, informacja własna

Czytaj dalej o elektromobilności: 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NasHee
  4
  Mam nadzieję że tory będą wiernie odzwierciedlać realne miejskie warunki w jakich użytkuje się takie hulajnogi włącznie z krawężnikami, dziurawymi chodnikami, krzywymi płytkami i innymi atrakcjami które sprawią że będzie to prawdziwe widowisko ;)
  • avatar
   grzes11yo
   2
   Już to widzę, kierowcy f1 ryzykują kontuzją/śmiercią jeźdząc na e-szicie, a ich zespoły na to pozwalają.
   • avatar
    kitamo
    2
    Swoja droga jak widzę hulajnogi ktore rozpędzają sie do 100km/h to chętnie bym takie zawody zobaczył.
    • avatar
     Bartusiak69
     1
     Gdzie zapisać się na takie zawody :V ?
     • avatar
      Kenjiro
      0
      A zaraz po nich zabójcze i niebezpieczne wyścigi stulatków na balkonikach...
      • avatar
       rlego
       0
       zaden zawodowy kierowca nie dostanie zgody na takie cos to raz. Dwa, wyscigi e formuly nie sa interesujace