Internet

Specjalnie traktowani Polacy na Facebooku - z poszerzonym prawem do odwołania

przeczytasz w 1 min.

Dzięki porozumieniu, jakie udało się osiągnąć Ministerstwu Cyfryzacji i firmie Facebook, w Polsce (jako pierwszym kraju na świecie) utworzony zostanie punkt kontaktowy, czyli miejsce na odwołanie od odmowy przywrócenia zablokowanych treści.

Zdarza się, że wpisy, zdjęcia albo i całe profile na Facebooku są blokowane lub usuwane, a nie zawsze taka decyzja jest podejmowana słusznie. Polacy otrzymają narzędzie, które pozwoli skutecznie się odwoływać – jest to owoc pierwszego tego typu porozumienia, jakie udało się zawrzeć z zarządem tego popularnego portalu, o czym poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.

Na mocy porozumienia podpisanego 28 listopada uruchomiony zostanie „punkt kontaktowy”, w którym użytkownicy będą mogli odwoływać się od decyzji o blokadzie i liczyć na dodatkową kontrolę i weryfikację. Oczywiście jako tako odwoływać można się już teraz, z tym że to nowe narzędzie działać ma lepiej i dokładniej analizować każdy przypadek.

Początkowo z „punktu kontaktowego” skorzystają wyłącznie użytkownicy Facebooka, których treści zostały zablokowane, a dotyczyły na przykład organizacji zbiórek publicznych czy zgromadzeń. Z czasem Ministerstwo Cyfryzacji chce rozszerzać funkcjonalność platformy – o kolejne serwisy i kolejne kategorie tematyczne. Dodajmy, że za wdrożenie projektu odpowiadać będzie NASK.

Źródło: PAP. Foto: LoboStudioHamburg/Pixabay (CC0)

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michael85
  3
  Co z tego jak w siedzibie giganta będą urzędować dalej ludzie z lewacką mentalnością. Napiszesz że islam popiera pedofilię - Twój post jest usuwany. Obrażasz w najgorszych słowach Jezusa, Marię i katolików, wtedy FB nie widzi problemu. To samo z nacjami... napisz coś na żyda, a niech żyd obrazi Polaka.
  • avatar
   aleksandra.koziorowska1993
   0
   ha ha ha pewnie chcą nas jeszcze bardziej kontrolować nasze rzady...
   • avatar
    Dexterr
    -8
    Czyli jak FB zablokuje faszytowskie treści to dzieki temu porozumieniu będzie to mogło byc odblokowane bo aktualny rząd powie że on też to lubi. Ewentualnie tych co ośnimielili się to zgłosic pociągnie do odpowiedzilności karnej.