Gry

Gracze zorganizują własne turnieje e-sportowe dzięki Facebook Gaming

przeczytasz w 1 min.

Facebook Gaming daje wszystkim wcześniejszy dostęp do turniejów, które dają najważniejsze narzędzia do zorganizowania wirtualnej rozgrywki, dołączania do niej lub obserwowania.

Facebook Gaming i Oculus poinformowali, że dołączają do kampanii #PlayApartTogether i razem z branżą gier oraz Światową Organizację Zdrowia, będą pomagać w podnoszeniu świadomości społecznej na temat zagrożeń związanych z koronawirusem.

Turnieje na Facebooku

W ramach pomocy ludziom objętym kwarantanną, Facebook dał wcześniejszy dostęp do funkcji turniejów, nad którą pracowano już od jakiegoś czasu. Plan zakładał stworzenie narzędzia do obsługi wydarzeń i turniejów na żywo.

Każdy może rozpocząć wirtualny turniej lub do niego dołączyć. Może to być zwyczajna rywalizacja między znajomymi, ale również globalna rozgrywka e-sportowa. Ponieważ turnieje są częścią Facebook Gaming, twórcy mogą organizować wydarzenia dla swoich fanów podczas transmisji na żywo.

Turnieje na Facebooku to jedno miejsce, w którym można tworzyć, grać i oglądać zawody. Będzie również możliwość wspierania ważnych celów charytatywnych podczas rozgrywek.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj.

Mina Abouseif, główny inżynier turniejów Facebook Gaming, powiedział:

Naszą misją związaną z grami na Facebooku jest budowanie światowej społeczności graczy, a zorganizowana rozgrywka zawsze była ważną częścią gier, niezależnie od poziomu konkurencji.

Turnieje cały czas są dopracowywane, ale jeżeli już teraz macie ochotę je przetestować to wystarczy zajrzeć na stronę facebook.com/gaming/tournaments i umilić sobie te przymusowe siedzenie w domu.

Źródło: Facebook Gaming, venturebeat

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!