Chłodzenie

Brakuje LED-ów w obudowie? Zobacz nowe dodatki od XPG - będzie kolorowo

przeczytasz w 1 min.

Podświetlenie LED to temat niekończących się dyskusji i oś odwiecznego sporu komputerowych entuzjastów. Jeżeli należycie do fanów „leduf” i nie wyobrażacie sobie dobrego komputera bez upiększenia, to Waszą uwagę powinny przyciągnąć nowe dodatki od firmy ADATA XPG.

XPG Vento - wentylatory, które rozświetlą wnętrze PC-ta

XPG Vento to 120-milimetrowy wentylator do obudowy, który ma za zadanie poprawić wentylację komponentów, a przy okazji rozświetlić wnętrze komputera. 

ADATA XPG Vento

Konstrukcja bazuje na łożysku typu rifle, przekładającym się na dobrą wydajność i niski poziom generowanego hałasu – przy prędkości obrotowej 1200 RPM, Vento generuje przepływ powietrze na poziomie 45,3 CFM i hałas rzędu 23 dB.

ADATA XPG Vento

Warto wspomnieć, że XPG Vento będzie dostępny w wariancie bez podświetlenia i z podświetleniem ARGB LED. W drugim przypadku zastosowano 9 diod LED, którymi można sterować poprzez oprogramowanie kompatybilne z większością dostępnych na rynku płyt głównych.

Gdy LED-y wejdą za mocno - XPG Prime ARGB LED Strip

Jeżeli standardowe podświetlenie podzespołów okazuje się niewystarczające, można zdecydować się na upiększenie komputera dodatkowymi taśmami XPG PRIME ARGB LED Strip.

XPG Prime ARGB LED Strip

XPG Prime ARGB LED Strip wykorzystuje 30 diod LED, które oferują 8 różnych kolorów i 4 tryby świecenia. Podobnie jak wentylatory, taśma jest kompatybilna z większością dostępnych na rynku płyt głównych.

XPG Prime ARGB LED Strip

Taśma ma 60 cm długości i można ją łączyć w odcinki o długości do 240 cm. Dodatkowym atutem jest prosty montaż – ten odbywa się za pomocą magnesów lub taśmy samoprzylepnej.

Wentylatory XPG Vento i taśmy XPG Prime ARGB LED to dodatki, które przede wszystkim mają poprawić estetykę komputera. Patrząc na zainteresowanie LED-ami, na pewno znajdą się chętni na taki sprzęt (tym bardziej, że producent już wcześniej oferował podświetlane kable z zasilacza).

Źródło: XPG

Zobacz więcej o chłodzeniu komputera:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  8
  Nie lepiej zamontowac do srodka halogeny 50W takie zeby oczy łzawiły?
  • avatar
   youkai20
   4
   Już niedługo kompy będą świecić się bardziej od ciężarówek ze świątecznych reklam coca-coli. Gdyby tak jeszcze z wnętrza obudowy leciało w kółko "Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta"...
   • avatar
    3
    Uprzedzając pytania - wentylatory są tak wydajne, że nie trzeba montować na procesorze żadnego coolera ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
    • avatar
     raffal81
     2
     Nadal nie rozumiem tego fenomenu świecących jak na odpuście obudów.
     • avatar
      jarrino
      1
      Moi drodzy, gustu się nie wybiera, tylko ma taki lub inny. Takie świecące choinki kojarzą mi się tylko z "ambitną" muzyką(przepraszam) disco polo...:)