Oprogramowanie

Firefox 4.0 pobrany 100 milionów razy!

przeczytasz w 1 min.

Czwarta odsłona przeglądarki Mozilla Firefox została pobrana już 100 milionów razy.

Firefox przez długi czas tryumfował na rynku przeglądarek. Wszystko przez wydawanie przez Microsoft bardzo słabego Internet Explorera oraz brak popularności Opery. Wszystko zmieniło pojawienie się Google Chrome, który zmusił konkurencję do walki o użytkownika i jest naprawdę dobrym kawałkiem oprogramowania. Za nim poszły Microsoft ze swoim Internet Explorerem 9 oraz Opera Software. Wskutek tego Firefox 3 z najnowocześniejszej przeglądarki stał się jedną z najwolniejszych i nasłabszych na rynku.

Warto przeczytać:
Firefox 4 wart milionów pobrań
 Nowy Firefox i Opera dla urządzeń mobilnych

Jednak jest to już tylko przeszłość. Mozilla zdecydowała się na odmłodzenie swojej przeglądarki. Dzięki nowemu wyglądowi, poprawionemu silnikowi Gecko, zwiększonej wydajności i poziomowi bezpieczeństwa oraz lepszej kompatybilności ze starymi stronami, Firefox 4 na dobre powrócił do gry.

Najlepszym tego przykładem jest fakt, iż został pobrany już ponad 100 milionów razy. Budzi to podziw, gdyż od jego premiery minął zaledwie miesiąc i jeden dzień. Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to na poziom wszystkich przeglądarek internetowych. Jeżeli także Firefox stanie się popularny, wszystkie firmy zmobilizują się i zechcą tworzyć jeszcze lepsze oprogramowanie, z czego my, użytkownicy, będziemy mogli się tylko cieszyć.

Mimo niezaprzeczalnych zalet nowego Firefoksa, nie możemy się pozbyć wrażenia, że nowy twór Mozilli jest tak popularny w dużym stopniu z powodu użytkowników Windowsa XP, którzy zostali pozbawieni możliwości korzystania z Internet Explorera 9.

A czy wy pobraliście już Firefoxa 4?
 

Źródło: Mozilla

Polecamy artykuły:  
Obudowy komputerowe - poradnik jak wybrać
Connectify - stwórz sieć bez routera
TOP-10 Monitory

 

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Najbardziej mnie rozwala winik Niemiec! 7 baniek później żabojady z marnymi 3,5 mln ;) Ciekawe czy uda nam się przegonić makaroniarzy :)
  • avatar
   xfire25
   0
   nawet twórcy firefox-a robiąc Print Screen-a spóźnili się o tę jedną osobę :]
   • avatar
    Skaza
    0

    Cytat z artykułu :

    "Mimo niezaprzeczalnym zaletom nowego Firefoksa, nie możemy się pozbyć wrażenia, że nowy twór Mozilli jest tak popularny w dużym stopniu z powodu użytkowników Windowsa XP, którzy zostali pozbawieni możliwości korzystania z Internet Explorera 9."

    Jestem użytkownikiem Windows XP, ponieważ na obecnym etapie system ten spełnia wszystkie moje wymagania. Jednak jeśli pracowałbym na nowszym systemie, nie przesiadłbym się na Internet Explorer. I nie planuję tego również w dalszej przyszłości.

    Twierdzenie, iż popularność Firefox'a (lub innej przeglądarki) ma związek z popularnością Windows XP jest, łagodnie mówiąc, bezpodstawne. Twierdzenie to wyraźnie sugeruje, że niemal wszyscy użytkownicy są bezmyślnymi zombie i nie potrafią dokonać świadomego wyboru.

    Może jest zupełnie inaczej. Może powoli kończy się ów bezmyślny, owczy pęd za wszystkim co najnowsze i tak usilnie wciskane nam, użytkownikom ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ni w ząb nie rozumiem zachwytów nad FF4. Dla mnie jest po prostu tragiczny - powolny, NIESTABILNY (w trybie prywatnym wywala błędy co 5 min) i niedopracowany. Kiedyś używałem FF2 i 3 tylko dla tego, że nie wiedziałem co to Opera... . Nawet IE9 zostawia go w tyle. Gorsze jest tylko Safari.
     • avatar
      Baleryon
      0
      Proszę nie robić bezmyślnych kalek językowych. Po polsku "piece of software", "piece of furniture" to po prostu program (ew. aplikacja) i mebel, nie żaden "kawałek oprogramowania".
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Korzystałem z IE, korzystałem z Chrome, korzystałem z Opery i zawsze wracałem do FF, oczywiście już FF4.
       • avatar
        Dawid Kosiński
        0
        Baleyron, to nie było tłumaczone. Nigdy nie mówisz, że coś jest "Porządnym kawałkiem " ?
        • avatar
         hideo
         0
         FF4 moja ulubiona przeglądarka póki co :)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          czy ktoś wie jak w ff zrobić okna szybkiego wyboru znane z chroma i opery? bo tylko tego mi w ff brakuje
          • avatar
           Thorin49
           0
           Mazowsze prowadzi! ;D
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Straszni są ludzie którzy patrzą na wszystko z jednej strony.
            Kolega TheBlur wyrzuca z siebie wszystko co go zdenerwowało w FF pomijając jego zalety i zachwala Opere, a inni których nicków nie pamiętam zachwalają FF nazywając doskonałym tworem pomijając wady. Bo nic nie jest doskonałe. Nawet FF czy Chrome, ani Opera, ani IE. Każda przeglądarka ma zalety jak i wady, niemożna o tym zapominać. Po prosta jedna ma ich więcej druga mniej.
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Fajny z dodakiem FXChrome :D
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              ja mam firefoxa 4 już od ok. 20 000 pobrań
              • avatar
               Raider0001
               0
               Nie miałbym nic przeciwko IE gdyby posiadał (nie wiem co już mogli zrobić): wersje portable x64, identyczne bądź zbliżone wtyczki must have jakich używam (np image zoom), możliwość synchronizacji przeglądarek na bieżąco w kilku komputerach.