Smartfony

Wyjaśnia się powód nietypowego osadzenia czytnika linii papilarnych w Galaxy S8

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
29 komentarzy Dyskutuj z nami

Wygląda na to, że producent planował początkowo ciekawsze rozwiązanie. Galaxy S8 miał posiadać czytnik pod wyświetlaczem.

Większość przecieków dotyczących Galaxy S8 i Galaxy S8+ nastraja bardzo pozytywnie. Są jednak także takie doniesienia, które u niektórych osób wywołują drobny niepokój. Najlepszym przykładem wydaje się kwestia czytnika linii papilarnych, a właściwie jego umiejscowienia.

Publikowane w sieci rendery prasowe lub zdjęcia pozwalają nam niemal z pełnym przekonaniem sądzić, iż znajdzie się on na tylnym panelu. Samo to jest już nowością w tej serii smartfonów. Jakby tego było mało, czytnik ulokowany zostanie nie pod modułem głównego aparatu, ale obok niego.

Galaxy S8

To bardzo nietypowe rozwiązanie, ale okazuje się, że początkowo producent miał zdecydowanie inny pomysł. Znaczne odchudzenie ramek wokół ekranu spowodowało konieczność rezygnacji z przycisku HOME. Samsung miał w planach wykorzystanie rozwiązań Synaptics i osadzenie czytnika linii papilarnych pod wyświetlaczem.

Wedle anonimowych źródeł blisko związanych z producentem, rozwiązanie to było testowane, ale działało nie do końca tak jak można by sobie życzyć. Właśnie dlatego, mając ograniczony czas, producent podjąć miał decyzję o wykorzystaniu bardziej tradycyjnego czytnika.

Dlaczego obok aparatu? Tu odpowiedzi już brakuje, ale z jakiego powodu uznano najwidoczniej, że może być to dobry pomysł. Oceniać można będzie to w momencie, w którym weźmiemy smartfona do ręki.

Źródło: phonearena

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Siderion
  Gwarancja upaćkanego obiektywu ;)
  10
 • avatar
  alexyn
  Ten czytnik na tylnym panelu to jedna z dziwniejszych "nowosci" jakie Samsung wprowadza. Nie jest to ani ergonomiczne rozwiazanie, ani wygodne, ani ladne. Zgadzam sie z przedmowcami - jedyne wygodne umiejscowienie czytnika to przedni panel (przycisk home).

  Dla mnie osobiscie umieszczenie czytnika z tylu dyskalifikuje ten telefon. Nie ma opcji zabym go kupil, wlasnie z powodu tego czytnika umieszczonego z tylu.
  5
 • avatar
  henry230
  Mam s6 i nie wyobrażam sobie bym musiał wiecznie podnosić tel jak chciałbym np odczytać coś z niego ,linie papilarne powinny być z przodu ,poza tym łatwo będzie o upaćkanie camery i zapomnieniu ze się ja upaćkało wniosek robisz tydzień później zdj i wychodzą kiepsko.
  2
 • avatar
  henry230
  Mam s6 i nie wyobrażam sobie bym musiał wiecznie podnosić tel jak chciałbym np odczytać coś z niego ,linie papilarne powinny być z przodu ,poza tym łatwo będzie o upaćkanie camery i zapomnieniu ze się ja upaćkało wniosek robisz tydzień później zdj i wychodzą kiepsko.
  1
 • avatar
  serek25
  Czytnik z tyłu to całkowita dyskwalifikacja. Podnoszenie telefonu by z niego skorzystać to aberracja.
  1
 • avatar
  Dudi4Fr
  Więc szybka premiera jest ważniejsza od jakości oraz funkcjonalności sprzętu... Pewnie z bateriami w Note7 było tak samo w zeszłym roku. Przy tej armii inżynierów ile by im to zajęło czasu? 2-3 dodatkowe tygodnie?
 • avatar
  Naleśnik z serem
  Najlepiej umiejscowiony czytnik mają Xperie, bo jest z boku w miejscu w którym zawsze trzymamy kciuk. Nie używam ale mam xperię z guzikiem stand-by z boku i jest to najlepsze miejsce. Dziękuje do widzenia.
  Zapraszam malkontentów, hejterów do konstruktywnej krytyki. Biorę popcorn.
 • avatar
  d14b3l
  Czytnik linii papilarnych z tyłu telefonu to najlepsza możliwa lokalizacja tak samo jak przycisk włączania/wyłączania ekranu oraz przyciski głośności (jak w niektórych modelach LG).

  Dzięki takiemu rozwiązaniu można bez problemu jedną ręką ogarnąć taki czytnik zamiast trzymać aparat jedną ręką a drugą jeździć (moim zdaniem najbardziej popularnym do tego zadania) palcem wskazującym po czytniku.
  -1
 • avatar
  Rico71
  P9 LITE ma w tym miejscu czytnik i jest to naturalne, bardzo ergonomiczne rozwiązanie.
  -3
 • avatar
  miedzianek
  'Właśnie dlatego, mając ograniczony czas'

  A co ich goni? A no tak, zapomniałem, muszą szybko wydać, bo kasa ucieka, a pewnie już mają S9 zaplanowany...
 • avatar
  Konto usunięte
  A gdzie odpowiedź "jebiemnietomocno"?
 • avatar
  Konto usunięte
  nie mają czasu bo za kilka miesięcy będzie już zapowiedz i premiera S9